Devrek Belediyesi Cumhuriyet Alanı’nı yeniledi.

Devrek Belediyesi, vatandaşların yaya olarak daha rahat ve sağlıklı bir ortamda hareket edebilmeleri amacıyla Cumhuriyet Alanı’nda başlattığı çevre ve parke döşeme çalışmalarını tamamladı.

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’un vatandaşların Cumhuriyet Alanı’nda daha rahat hareket edebilmeleri, kış aylarında kar ve dona karşı kaymamaları önlemek ve yaz aylarında da yürürken güneşin gözlerine vurmaması amacıyla başlattığı Cumhuriyet Alanı yenileme ve çevre düzenlemesi çalışmalarında sona gelindi.

Devrek Belediyesi tarafından Cumhuriyet Alanı’ndaki 1300 m2’lik alan begonit parke ile kaplandı ve çevre düzenlemesi yapıldı.

Vatandaşlara verdiği her sözü yerine getiren Başkan Çetin Bozkurt, “Kent belleğinde önemli bir yeri olan Cumhuriyet Alanı’mızı yeniden canlandırmak, yaya ve araç trafiğini rahatlatmak , halkımızın daha rahat ve sağlıklı bir şekilde hareket edebilmeleri amacıyla çalışma başlattığımız Cumhuriyet Alanı Projemizi tamamladık. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Devrek Belediyesi tarafından yeniden yapılan Cumhuriyet Alanı’nın son hali vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı. Vatandaşlar, Başkan Bozkurt’a bu nedenle teşekkürlerini iletti.