AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan gazetecilerin sorularını cevaplandırdı, aday tanıtım toplantısı, İl Başkanlığı görevinin kendisine tebliğ edilmesi ve Cumhurbaşkanını Filyos ziyareti ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

4'TE 4 YAPACAĞIZ BUNU GÖRÜYORUM.

14 Mayıs seçimlerinde Zonguldak'tan 4 milletvekilini çıkaracaklarını ve bunu da sahada gördüklerini ifade eden AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan şunları söyledi:

"Aday tanıtım toplantısını Partimize emek vermiş olan büyüklerimizle, dava arkadaşlarımızla, yol arkadaşlarımızla birlikte gerçekleştirdik. Çok coşkulu verimli heyecanlı dinamik bir toplantı oldu. Mutlu olduğumuz ve  bir araya gelmekten Onur duyduğumuz insanlarla bir aradaydı kucaklaştık. kaynaştık, ahdimizi yeniledik. Sahaya zaten daha önceden çıkmıştık nu da bunun mührü olmuş oldu ve daha güçlü bir şekilde daha kuvvetli bir biçimde sahaya da artık çıktık.  Saha da gördüğünüz üzere bir tek AK Parti Cumhur ittifakı ve bireysellerini görüyorsunuz.  Biz bir seçim bittikten sonra diğer seçime hazırlanan hazır olan bir partiyiz  Bu noktada hiçbir eksikliğimiz söz konusu değil . Aday tanıtımımızın sonrasında da programlarımız vardı. Dün akşam Çaycuma'da vefa iftarımız vardı yine Çaycuma'da  bugüne kadar hizmet vermiş olan yol arkadaşlarımızla emek veren dava arkadaşlarımızla birlikteydik. o iftarı da birlikte icra ettik. Hava çok güzel zemin müsait öyle söylerler, zemin müsait bizim hedefimiz var Hedefimizi 2019 yerel seçimlerinden sonra 4'te 4 yaparak 4'te 4 yaptığımız yerel seçimler sonrasında o gün 4 Milletvekili olarak koymuştuk 5 tane milletvekilimiz var şu anda da en az 4 milletvekilini alabileceğimizi, milletimizin AK parti'yi Zonguldak milletvekillerinin 4 tane olarak mecliste temsil etmesini istediğini biz görüyoruz. Buna da inanıyoruz bunun olması için de kendimizi anlatmak adaylarımızı anlatmak için de elimizden geleni gece gündüz yapacağız. Dün de söyledim aday tanıtımında da söyledim bugün de söylüyorum, geçmişten bugüne kadar kuruluşunuzdan bugüne kadar bu topraklarda şehrimizde partimize hizmet vermiş emek vermiş her kim olursa olsun hepsine gönlümüzü açıyoruz, hepsinin sahaya davet ediyoruz, şehrimizin onlara ihtiyacı var , Partimizin onlara ihtiyacı var, ülkemizin onlara ihtiyacı var, herkesi ben kardeşleri olarak sahaya davet ediyorum. Birlik olmaya beraber olmaya omuz omuza yürümeye davet ediyorum

OMUZLARIMIZA BÜYÜK BİR SORUMLULUK VAR

Genel merkezin Muammer Avcı'nın milletvekili adaylığı için görevinden istifa etmesinden sonra il başkanlığı görevini kendisine tercih edildiğini ve kendisine güvenenleri boşa çıkarmayacağını belirten AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan sözlerine şu şekilde devam etti.

CUMHURBAŞKANIMIZ FİLYOS'TA BAĞIMSIZLIK ATEŞİNİ YAKACAK

20 Nisan'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın filyos'a gelerek bağımsızlık ateşini yakacağını fade eden AK Parti İl Başkanı  Mustafa Çağlayan sözlerine şu şekilde devam etti:

"Şimdi il başkanımız Sayın Muammer Avcı'nın milletvekili adayı olarak gösterilmesinden sonra il başkanlığı genel merkezimizinde  teveccühüyle genel merkezimizin genel başkan yardımcımız Sayın Erkan Kandemir'in teveccühü Cumhurbaşkanımızın temsili ile il başkanlığı görevini şu anda yürütüyorum. Güvenlerini boşa çıkartmamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Biz bu görevlerde yeni değiliz, 2002 yılında ben sandık müşahiti olarak başlamıştım, AK Parti görevine o gün bugün çeşitli kalemlerde görev yaptım . Tam seçim öncesinde böyle bir görevlendirme olmuştu tabii biz yerel seçimi beklerken genel seçimle karşılaşmıştık. Yüzümüzün alnımızın akıyla hamdolsun çıktık yerel seçimlerden de öyle çıktık şimdi 14 Mayıs 2023 aslında hedefimiz olan seçimler öncesinde de bir görev aldık bundan da alnımızın akıyla yüzümüzün akıyla çıkacağız, çıkmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Milletimizin partimizin teveccühünü tabii ki boşa çıkartmayacağız
Perşembe günü Allah'ın izniyle Filyos'ta olacak bu bir müjde bu tarihi bir an Filyos'ta 10.000 kişiyle Cumhurbaşkanımız iftar yapacak, orada 10.000 kişi belki daha da fazla olabilir çünkü çok telefon geliyor Biz de gelmek istiyoruz diye .Aslında amaç oradaki iftarda bulunmak değil de Cumhurbaşkanımızla beraber bir tarihe tanıklık etmek. Çok büyük bir Evrim gerçekleşiyor, çok büyük bir Atılım gerçekleşiyor Filyos'ta Allah'ın izniyle Cumartesi günü yerli ve milli gazımız artık sisteme aktarılıyor Cumhurbaşkanımız aslında yine yeniden bir bağımsızlıkla bir bağımsızlık ateşini Filyos'ta yakıyor olacak. Öyle geçmişteki gibi petrolü sana çıkarttırmazlardı artık öyle bir şey yok Kendi iradesini koyan kendi kararlarına alan bir Türkiye var o Türkiye'nin de Allah'ın izniyle iradesini hiç kimseye teslim etmeyecek arkasını milletinden başka hiç kimseye dayamayan milletin gücünden başka bir güç tanımayan ülkesi ve vatanı için kesinlikle ve vatanının çıkarları için hiç kimseye eğilmeyecek, dik durabilecek bir lidere sahip. O liderde Perşembe günü Filyos'ta milletimiz için vatanımız için çok büyük bir yeniliği çok büyük bir ikke imza atarak Filyos'ta ateşi yakacak o bağımsızlık ateşini yakacak İnşallah hepimiz de orada olacağız. Ben bütün hemşehrilerimi hiç problem etmesinler bütün hemşehrilerimi davet ediyorum Filyos'a iftarla ilgili tedariklerimiz hazır imkan var herkesr iftar verebilecek durumunun söz konusu oraya tüm hemşirelerimizi davet ediyorum teşekkür ederim"

Haber: Batuhan DARAKCI