Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Samet Güngör, "Kış kapıda kardeşlerini Unutma Projesi" kapsamında ihtiyaç sahibi çocuklara giyim yardımı yaptıklarını söyledi.

78 yetime burs verdiklerini ifade eden Can suyu Derneği Başkanı Güngör ayrıca yurt dışında Afrika kıtası'ndaki faaliyetlerine de devam ettiklerini ifade ederek şunları söyledi:


İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN ELİNDEN TUTMAYA DEVAM EDECEĞİZ..


"Zonguldak'ımızın 8 ilçesinin ve merkezinin tamamında bu kış faaliyetlerimize başlamış bulunmaktayız. Kış kapıda kardeşlerini Unutma Projemiz kapsamında tüm çocuklarımıza ve ihtiyaç sahibi tüm ailelerimize ulaşmak için çalışma içerisindeyiz. Şu sürede elbise yardımı faaliyetlerimiz devam ediyor. Tüm mağdur durumdaki ihtiyaç sahibi insanların elinden tutmaya devam edeceğiz. Bu kış İnşallah çocuklarımız üşümeyecek ve kışa sıcak girecek.


78 YETİME BURS VERİYORUZ..

Bunun yanında yetim faaliyetlerimiz devam ediyor. Şu anda derneğimiz uzaktan 78 tane öğrenci yetimimize 200 TL burs vermekteyiz ve bunun çalışmasına devam ediyoruz, sponsorlarımızı arttırarak Zonguldak'taki yetimlerimize kuşatarak kucak açarak desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz ve bu sayı daha da arttırmak istiyoruz. Her geçen gün büyüyen ve daha çok çalışan bir yapımız var kardeşlerimiz bağışlarımız sağ olsunlar her geçen gün Cansuyu derneğine de desteklerini arttırmaya devam ediyorlar.

AFRİKA BENİN'DE FRANSIZCA MEALLİ 750  KUR'AN-I KERİM DAĞITTIK

İLÇEDEN 5’İNCİ YARDIM TIRI YOLA ÇIKTI İLÇEDEN 5’İNCİ YARDIM TIRI YOLA ÇIKTI

Bundan yaklaşık bir buçuk iki ay önce yurtdışı faaliyetlerimiz oldu. Afrika'da su kuyusu cami açılışı ve Kur'an'ı Kerim dağıtımı oldu  Zonguldak'taki bağışçılarımız sayesinde Afrika'da Benin ülkesinde 750 adet Kur'an'ı Kerim dağıttık Fransızca mealli. Şu anda o kıtada Fransızca dili konuşuluyor. Kan ve gözyaşının hakim olduğu Afrika kıtasında bir tek Türkiye Cumhuriyeti var burada Türkler denildiği zaman Türkleri bir Kurtuluş olarak görüyorlar. Hatta biz Benin ülkesinde adak kestiğimiz 50'ye yakın büyükbaş hayvan kestik. Orada bizi Taleal bedru Aleyna peygamberimiz'in karşılandığı ilahilerle Türkleri karşılıyorlar. Türkler orada cami yapımı ve hastane yapımına devam ediyorlar. Biz orada Türkiye Cumhuriyetimizi, vatanımızı çok iyi temsil ettiğimize inanıyoruz. Her geçen gün hem yurt içinde hem yurt dışında faaliyetlerimiz artarak devam ediyor.

ERZAK VE YETİM AYLIĞI DAĞITIMLARIMI SÜRÜYOR..

Dernek olarak erzak yardımı faaliyetlerimiz de devam etmektedir.
Normal yetim aylıklarının yanında Üniversite okuyan lise ve ortaokulda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilerimize de karınca kararınca desteklemeye devam ediyoruz. Allah nasip ederse üzerimizdeki mesuliyet ve sorumluluğuna taşıdığımıza inanıyoruz. İnşallah tüm Zonguldak'ımızın fakirinin fukaranın derisinden de velisinden de bir sorumlu olduğuna inanıyoruz ve tüm insanlarımızın kurtuluşu için elimizden geldiğince bizim üzerimize düşen faaliyet alanı içerisinde bu çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz" dedi.