MTV ÖDEME DÖNEMİNDE İLK TAKSİT İÇİN GERİ SAYIM! SON 4 GÜN KALDI MTV ÖDEME DÖNEMİNDE İLK TAKSİT İÇİN GERİ SAYIM! SON 4 GÜN KALDI

Türkiye Kamu-sen Türk Diyanet Vakıf-sen Zonguldak Şubesi İsveç’te yakılan kuranı Kerim için açıklama yaptı. 


Türk Diyanet Vakıf-sen Zonguldak Şube Başkanı İlyas  Güven; “İnsan hakları, din ve vicdan özgürlüğünü en üst perdeden savunduğunu iddia eden, uygulamalarıyla hiçte böyle olmadı görülen, İsveç'te polis koruması altında Müslümanların kutsal kitabı Kur'an Kerim-in yakılması inancımıza, kutsal değerlerimize, dinimize yapılan hayasızca, hadsizce, ahlaksızca bir saldırıdır. Tarihe baktığımızda bu İsveç’in ilk vukuatı da değildir. Bunu yapanlar ve yapılmasına müsade edenler tarihde olduğu gibi gereken muameleyi en üst perdeden göreceklerdir. Hiç bir dinin ve milletin kutsallarının bu şekilde özgürlük adı altında itibarsızlaştırılmaya çalışılmasına, yakılması ve bir şekilde zarar verilmesine müsade etmeyiz, bunu kabul de  etmeyiz. Bu nasıl bir akıl tutulması anlaşılır gibi değilim."
Türk Diyanet Vakıf sen Zonguldak şubesi olarak “dini kutsallara, özellikle İSLAM dinini kutsallarına Kur’ana, camilerimize, vatanımıza, bayrağımıza, sancağımıza, milletimize, askerimize, polisimize içerdeki ve dışarıdaki bu hainliği yapanları nefretle ve şiddetle kınıyor, tarih ve kanun önünde gereken ceza ile  cezalandırılmalarını istiyoruz” dedi.