Belediye-İş Sendikası Başkanı Osman Karataş, 2024 yolu Mart ayında geçerli olacak toplu sözleşmelerin bir kısmının bittiği ve bir kısmının devam ettiğini açıkladı.

ZTSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI METİN DEMİR’DEN BEÜ TEKNOLOJİ TAKIMLARINA TAM DESTEK ZTSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI METİN DEMİR’DEN BEÜ TEKNOLOJİ TAKIMLARINA TAM DESTEK

Başkan Karataş açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Evet 2023 yılı mart ayından geçerli olacak toplu sözleşme görüşmelerimiz bir kısmı bitti bir kısmı da devam ediyor. Şuana kadar Bartın belediyesi, Devrek Belediyesi, Perşembe Belediyesi, Ulus Belediyesi,  Amasya Belediyesi 1 Mart’tan geçerli olacak toplu sözleşmeleri masa başında topladık. Buradaki toplu iş ve kazanımlardan iş arkadaşlığımıza hayırlı olmasını diliyorum güle güle harcasınlar. Şuanda devam eden Zonguldak belediyesi Kilimli Belediyesi Ereğli belediyesi ve Filyos belediyesi toplu sözleşmeler var onları da önümüzdeki hafta süre içinde inşallah masa başında rahatlayacağız. Ümit ediyoruz iş verendir de bu süreçte bize yaklaşımları gayet güzel bir şekilde karşılarlar bir dizi taleplerimizin büyük bir çoğunluğu da idari ve sosyal haklarımızında ödemelerimizin bir kısmı da geçtik zaten buradaki kazanımları ve belli bir noktaya getirdik. Ücretle ilgili olan kısımda önümüzdeki haftaki süreçte de diğer belediyelerde bunlarda inşallah masa başında başlarız. Ben bu süreçlerde toplu sözleşmelerde bize katkı veren tüm sendika temsilci arkadaşlarıma veya idarilerdeki belediye başkanlarına teşekkür ediyorum”dedi.