Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Karadeniz Ereğli Turizm Fakültesindeki Turizm İşletmeciliği bölümünde hazırlanan proje, TÜBİTAK-ARDEB 1002-A Hızlı Destek Modülü kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

Turizm İşletmeciliği öğretim üyesi Doç. Dr. Fatih Ercan'ın yürütücülüğünde geliştirilen “Turizm Eğitiminde Deneyimsel Öğrenme Aracı Olarak Web Tabanlı Simülasyon Teknolojisi ve Otel Ön büro Derslerine Yönelik Bir Uygulama Önerisi” başlıklı projenin turizm öğrencilerinin önbüro dersleri için gerekli olan pratik eğitimini güçlendirmeyi amaçladığı bildirildi.  Bu kapsamda web tabanlı simülasyon uygulaması (Önbüro WTS) geliştirmeyi hedefleyen projede, Karadeniz Ereğli Meslek Yüksekokulu (MYO) Bilgisayar Teknolojileri programı Öğr. Gör. Yasin Özkan da araştırmacı olarak yer aldı.

‘UYGULAMALI TURİZM EĞİTİMİ GELİŞİYOR’

Proje yürütücüsü Doç. Dr. Fatih Ercan, yaptığı açıklamada proje kapsamında geliştirilecek olan simülasyon teknolojisinin aktif kullanımına sokulması ile uygulamalı turizm eğitimini teknolojiyle bütünleştirip geliştirmeyi hedeflediklerini bildirdi. Bu sayede eğitimdeki kaliteyi arttıracaklarına inandıklarını söyleyen Ercan, bu sayede öğrenci memnuniyetinin de yükseleceğini ifade etti.

1’İNCİ TİCARET FUARI ERTELENDİ 1’İNCİ TİCARET FUARI ERTELENDİ