ZONGULDAK GENELİNDE SU KESİNTİSİ OLACAK ZONGULDAK GENELİNDE SU KESİNTİSİ OLACAK

Zonguldak Bülent Ecebit Üniversitesi (ZBEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesinde ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’paneli düzenlendi.

ZBEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi tarafından ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ münasebetiyle dün çevrimiçi panel düzenlendi. Zoom üzerinden gerçekleşen panele Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Panelde, Ereğli Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Mine Kır Yiğit, ‘Cinsiyetin Biyolojik Temelleri’, LÖSEV’den Deniz Görmez ve Selma Dursun ‘Sosyal Dayanışmada Kadının Rolü: LÖSEV Örneği’ ve Üniversitemiz Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Seda Tapdık ‘Siyasette Kadın Görünürlüğü, Kadın Dostu Kent Kavramı ve Türkiye’de Durum’ başlıklı sunum gerçekleştirdi.

Sunumların ardından ise ‘kadın dostu kent’ kavramı üzerine konuşuldu. 

Panelin sonunda Ereğli Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Başkanı Doç. Dr. Sadiye Keleş, deprem bölgesindeki kadınlara yönelik uygulama ve önerileriyle katkı sunanpanelistlere ve katılımcılara teşekkür etti. 

Etkinlik, TOÇEV’in, Anadolu topraklarının çok güçlü ve başarılı kadınlar doğurduğunu vurgulamayı temel alanPuduhepa ve Kız Kardeşleri Projesi ürünlerinden Hitit Barış Kraliçesi Puduhepa bebeklerinin hediye edilmesiyle sona erdi.