DİN GÖREVLİLERİ ALINACAK, SINAV YARIN DİN GÖREVLİLERİ ALINACAK, SINAV YARIN

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ)Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Üniversite hastanesinde Yaşlılar Gününde düzenlenen Palyatif Bakım Etkinliğine katıldı.

Tıp Fakültesi Şebnem Kargı Konferans Salonu’ndaki programda, Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Can, Başhekim Doç. Dr. Özcan Pişkin, Türk Yoğun Bakım Derneği Palyatif Bakım ve Evde Bakım Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Dilek Memiş ve akademik-idari personel yer aldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Özölçer, yaşlıların değerini bir kez daha hatırlamayı sağlayan 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde, Türk Yoğun Bakım Derneği tarafından Üniversitede düzenlenen bu program sayesinde yaşlılar için yoğun bakımların öneminin bir kez daha ortaya koyulduğunu vurgulayarak özellikle Covid-19 süreciyle birlikte, yoğun bakım üniteleri ve palyatif bakım servislerinin hayati öneminin gözler önüne serildiğini belirtti. Çalışanların, öğrencilerin ve hastaların memnuniyetine önem veren Üniversitede yapılan bu etkinliğin toplum sağlığına önemli katkılar sunacağına inandığını ifade eden Rektör Özölçer, toplantının düzenlenmesinde katkıları olan Türk Yoğun Bakım Derneği Palyatif Bakım ve Evde Bakım çalışma grubu başta olmak üzere, emeği geçen tüm akademik ve idari personele ve katılımcılara teşekkür etti.