BEÜ ile TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesi arasında ‘Bilim İnsanı Yetiştirme Programı’ (BİYP) kapsamında bugün iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörlük toplantı salonunda Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlük Toplantı Salonunda Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ve TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesi Müdürü Funda Makas’ın katılımıyla imzalanan protokol kapsamında ortak bilimsel etkinlikler, projeler ve laboratuvar çalışmalarının planlandığı bildirildi.

Protokol sonrası Rektörlük makamında Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ile görüşen  TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesi Müdürü Funda Makas’a, TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesini temsilen Lise Müdür Yardımcısı Gönül Özkıycı, Okul Psikolojik Danışmanı Mert Yavuz ve BİYP Koordinatörü Kübra Hastürk eşlik etti. 

‘EĞİTİM İŞ BİRLİKLERİMİZ ÇOK KIYMETLİ’

Protokol sonrası konuşan Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak eğitim alanında yapılan iş birliklerini çok kıymetli bulduklarını ifade etti. Özölçer, TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesi ile yapılan işbirliğinin hem Üniversitemiz hem de lise öğrencileri için hayırlı olmasını temenni etti. Bu protokol ile Üniversite ile TED Kdz. Ereğli Koleji işbirliğinde önemli proje ve çalışmalara imza atacaklarını dile getiren Rektör Özölçer, bir yükseköğretim kurumu olarak lise öğrencilerinin eğitimini zenginleştirmeye katkı sunacak olmanın kendilerini şimdiden heyecanlandırdığını sözlerine ekledi.

DEPREMZEDELER ZONGULDAK’A GETİRİLDİ DEPREMZEDELER ZONGULDAK’A GETİRİLDİ

ÖĞRENCİLERİMİZ ÜNİVERSİTE İLE ERKEN YAŞTA BULUŞACAK’

TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesi Müdürü Funda Makas ise Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile yapılan protokolün önemine vurgu yaparak eğitim standartlarını çağdaş seviyelere taşıma misyonu ile çıktıkları yolda çalışmalarına bir yenisini daha eklediklerini ifade etti.  Makas, “Şehrimizin eğitim lokomotifi Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile ortak hedefler doğrultusunda protokolümüzü imzaladık ve BİYP kapsamında yapmış olduğumuz bu iş birliği ile lise öğrencilerimizi bilgi ve bilimin ışığında üniversite ile erken yaşta buluşturuyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Yaklaşık bir saat süren görüşme, fotoğraf çekimi ile sona erdi.