Dünya Üniversiteler Combat (Dövüş Sporları) Kupası organizasyonunda Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri bireysel ve takım olarak elde ettiği başarılarla göz doldurdu.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ev sahipliğinde 21-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen organizasyona 50 ülke ve 430 üniversiteden 769 sporcu katılırken, Üniversite öğrencileri evlerine yarışlardan dört derece elde ederek döndü.

Sambo Branşı bireysel müsabakalarında öğrencilerden Samet Kumtaş 64 kiloda, Revşan Yazıcı 59 kiloda, Ramil Amiraslanov ise 58 kiloda dünya üçüncüsü olurken, takım müsabakalarında Sambo Türk Milli takımı Dünya 2’nciliği elde etti.

  BEÜ’DE ERİŞİLEBİLİRLİK FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ   BEÜ’DE ERİŞİLEBİLİRLİK FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Öğrencilerin elde ettiği başarılardan dolayı gurur duyduğunu ifade eden Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, birer eğitim öğretim yuvası olan üniversitelerde kültür, sanat ve spor ile ilgili aktivitelerin öğrencilere perspektif kazandırması açısından büyük önem taşıdığını dile getirdi. Bu önemin farkında olan bir üniversite olarak öğrencilerini söz konusu alanlarda her zaman destekleyeceklerine dikkat çene Özölçer, öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.