Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Azerbaycan’da iki protokol daha imzaladı.Dün Azerbaycan Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vilayat Valiyev ile iş birliği protokolü imzalayan (BEÜ) Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, bugün iki üniversiteyle daha protokol imzaladı.

GİYİM PAZARI GÖLE DÖNDÜ: VATANDAŞLAR ADETA İSYAN ETTİ GİYİM PAZARI GÖLE DÖNDÜ: VATANDAŞLAR ADETA İSYAN ETTİ

Azerbaycan Teknik Üniversitesiyle dün imzalanan protokol sonrası Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Üniversitemizin Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Murat İnce, Çaycuma Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hikmet Yazıcı ve TPAO yetkilileri ile Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesini ziyarete giden Rektör Özölçer, buradaki Gaz, Petrol ve Maden Mühendisliği laboratuvarlarını gezdikten sonra ilgili fakültenin bölümleri ve ders içerikleri hakkında bilgi aldı. 

‘2 GÜNDE 3 PROTOKOL’

Dün yapılan görüşmenin ardından bugün gerçekleşen protokol toplantısında, Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Babanlı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kasım Mamadov, Prof. Dr. Letafet Kardoşova ve Prof. Dr. Rafiq Camalov, TPAO Azerbaycan Müdürü Halil Buğra Yavuz, TP- OTC Genel Müdür Yardımcısı Habil Öztürk ve Üniversite heyeti hazır bulundu.

Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Babanlı ve Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in öğle saatlerinde imzaları atmasıyla ise Üniversitenin Azerbaycan’daki protokol sayısı ikiye yükselmiş oldu. Söz konusu protokol sayesinde Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesinden, Çaycuma Meslek Yüksekokulunda açılan Açık Deniz Tabanı Uygulamaları Teknolojisi ile Açık Deniz Sondaj Teknolojisi programlarına akademik ve teknik destek sağlanmasının önü açıldı.

Bugün öğleden sonra ise Bakü’nün en büyük özel üniversitelerinden birisi olan Khazar Üniversitesine ziyarete giden Üniversite heyeti, yapılan karşılıklı istişareler neticesinde 3’üncü protokolü de Üniversiteye kazandırmış oldu. İmzalanan bu protokol sayesinde de Khazar Üniversitesiyle, BEÜ arasında Mühendislik ve Sosyal Bilimler alanında karşılıklı akademik ve teknik desteğin sağlanması, öğrenci ve öğretim elemanı değişimi ve ortak programlar yürütülmesi gibi konularda işbirliğine gidildi.