Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş, Kilimli Belediyesi'nde görev yapan 87 kadrolu personelin yevmiyelerine yüzde 32 daha ek zam yapılarak 350 TL'ye yüseltildi" dedi.

Ekim 24'ten itibaren geçerli olacak olan ekran Protokolü ugün Kilimli belediye başkanı Kamil Altun ve Belediye İş Sendikası Zonguldak Şubesi Başkanı Osman Karataş arasında imza altına alındı.

Belediye Sendikası Şube Başkanı Osman Karataş, "2023'ün 1.ayın 1'ine kadar geçerli olacak olan ek zam anlaşmasının bitiş tarihinden, 2023'ün 3.ayında başlayacak olan toplu sözleşme görüşme sürevine kadar enflasyonist ortama göre tekrar değerlendirilmeye alınması için Kilşmli Belediye Başkanı Kamil Altun'un ek zam konusunds söz verdiğini belirtti.


Ekran protokolü için Kilimli belediye başkanı Kamil Altun ve sendika temsillerine teşekkür ettiğini ifade eden belediye Şube Başkanı Osman Karataş kazanımların çalışanlara hayırlı ve uğurlu olsun dileyerek şunları söyledi:

"Bildiğiniz gibi Türkiye'nin içinde bulunduğu enflasyonist ortamdan kaynaklı yapmış olduğumuz toplu sözleşmelerin üzerinden bir kez daha üzerinden geçerek işverenlerle yürüttüğümüz toplu sözleşme ek zam taleplerimiz ile ilgili bugün Kilimli Belediye Başkanı Sayın Kamil Altun ile birlikte kadrolu arkadaşlarımızın yevmiyelerine. Günlük ücretlerini %32 oranında ilave zam yaptık. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Yövmiyeler 350 TL'ye çıkartılarak maaşlarında 2.000 TL net bir artış sağlanmış oldu. Yılbaşına kadar olan süreçte bu ve yılbaşından sonra tekrar Türkiye'nin hali içindeki enflasyonist ortamdan kaynaklı gelişmeler olursa yeniden masaya oturacağımıza dair söz alarak bu Protokolü bugün itibariyle imzalamış olduk. Ek protokolden kaynaklı ilave zamdan kaynaklı tüm kazanımların işçi arkadaşlarımızın hepsine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, güle güle harcasınlar. 

Önümüzdeki süreçte de yeniden durum değerlendirmesi ve  tespitler yapmak için Sayın başkanımızdan da bu konuda söz aldık. İnşallah ilerleyen zamanlarda bunlarla ilgili girişimlerimiz devam edecek. Dediğin gibi Tüm kazanımlarımızın İşçi arkadaşlarımız hayırlı olmasını diliyorum.

EMNİYET MÜDÜRÜ AKTAŞ EMEKLİ POLİSLERLE BİRARAYA GELDİ EMNİYET MÜDÜRÜ AKTAŞ EMEKLİ POLİSLERLE BİRARAYA GELDİ

Yani mevcut  %10'luk bir zam uygulamamız vardı ve onun üzerine %22 daha zam alarak şu anda totalde 9 ayın 14'ünden geçerli olmak üzere %32 şeklinde uygulanması ile ilgili ek protokolde ilave zam anlaşmamızı yapmış olduk 
Bu anlaşma 2023'ün birinci ayın 1'ine kadar iyileştirme oldu ve birinci ayın 1'inden sonra tekrar başkanımızla birlikte beraber istişare yaptık, yeniden durum değerlendirmesi yapılacak. 
Zaten 1 yıllık toplu sözleşmemiz vardı. 3.aydan geçerli yeni bir toplu sözleşmeye başlayacağız ve ondan önce tekrar bir iyileştirme sözünü aldık. İnşallah günü ve vakti geldiğinde Bununla ilgili çalışmamızı karşılıklı hem işveren hem de sendika olarak birlikte yürüteceğiz.
Kilimli Belediyesinde görev yapan 87 personeli kapsayan bir zam Anlaşması yapmış olduk.