20 YIL HAPİS CEZASI BULUNAN ŞAHIS YAKALANDI 20 YIL HAPİS CEZASI BULUNAN ŞAHIS YAKALANDI

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ve Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, bugün sabah saatlerinde, yapılacak ortak projelerhakkında görüşmek üzere Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’i ziyaret etti.

Rektörlükte gerçekleşen ziyarette, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremin ardından afetten etkilenen illeri ziyaret eden Belediye Başkanları, Rektör Özölçer’ebu illerdeki gözlem ve tespitlerini aktardı. Ardından Zonguldak il merkezi ile Kozlu ve Kilimli ’deki yapıların deprem dayanıklılık denetimi için Üniversite ortaklığında yürütülmesi planlanan proje süreci hakkında görüşlerini paylaşan Belediye Başkanları, Rektör Özölçer ile konu hakkında karşılıklı istişarede bulundu. Görüşmede ayrıca Zonguldak merkezindeki su kayıp ve kaçaklarının tespiti ve önlenmesi üzerine Üniversiteyle yürütülmesi planlanan çalışma hakkında konuşuldu. 

“Kimse benim başıma gelmez dememeli”

Belediyelerle yapılacak işbirliğinden ve Üniversitenin  kente sunacağı katkıdan onur duyacağını söyleyen Özölçer, “deprem ve diğer doğal afetlere ilişkin hazırlıkların yapılması ve gereken önlemlerin alınması son derece önemlidir. Kimse benim başıma gelmez dememelidir ve bu konuda bireylerden kurumsal yapılara kadar herkese önemli sorumluluklar düşmektedir. Biz de Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak üzerimize düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getirmeye hazırız” diye konuştu. 

Belediye Başkanlarının Üniversitenin  Genel Sekreterlik makamına atanan Doç. Dr. Mustafa Yıldız’a hayırlı olsun ziyaretinde de bulunduğu görüşme, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.