Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun balıkçı barınaklarının yıkılması konusuna değinerek sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Belediye Başkanı Kamil Altun açıklamada kendisine yapılan eleştirilere de yanıt verdi.Açıklama şöyle;” Göreve geldiğimiz günden itibaren İlçemizin büyümesi gelişmesi modern bir hale gelmesi için bir çok projeye imza attık. Bu doğrultuda kentimize yakışır bir projemizi daha sizlere açıklamak istiyorum.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde, kıyı kenar çizgisi deniz tarafında olan, devletin hüküm ve tasarrufu altındaki bölümde kaldığı için Kaymakamlığımızca yıkımı gerçekleştirilen Balıkçı Barınaklarının olduğu bölgede yapılacak olan projemiz, 21.000 Kilimli vatandaşımızın hep birlikte yararlanacağı, İl Merkezinden ve çevre ilçelerimizden vatandaşlarımızın da ilçemize gelmelerini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Sizlere şunu belirtmek isterim ki yıkımdan önce balıkçı barınakları dernek başkanları ile yaptığım görüşmelerde ailesini balıkçılıkla geçindiren balıkçılarımızın kesinlikle mağdur edilmeyeceğini, Kaymakamlığımız önderliğinde kendilerine limanın uygun bir bölümünde yeni yerler gösterileceğini ve uygun barınaklar yapımında sonuna kadar destek olunacağını ısrarla belirttim. Buna rağmen tüm sözlerim, çarpıtılarak yalan ve iftiralarla kamuoyuna aktarılmıştır.

Şahsıma bu alanla alakalı rant, peşkeş gibi iftiralar atılmaktadır.

KİLİMLİDE RANT ve PEŞKEŞ ZİHNİYETİ 31 MART 2019 TARİHİNDE SONA ERMİŞTİR. BEN VE EKİBİM KİLİMLİ HALKININ TAKDİRİ DEVAM ETTİĞİ SÜRECE KİLİMLİ BELEDİYESİNİN KAPISINDAN RANT ve PEŞKEŞİ ASLA SOKMAYACAĞIZ!

Her daim Kilimlide emekçi kardeşlerimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Şunu belirtmeliyim ki Kilimli Kaymakamlığımızın önderliğinde BAKKA projesi ile İlçemizde balıkçılığın gelişmesi adına proje bedeli 3.2 milyon tl olan SOĞUK HAVA DEPOSU VE MEZAT ALANI Bakanlığımız tarafından onaylanmış, Belediyemizin de paydaşı olduğu bu projeye kendi sorumluluğu olan mali ödemesini de gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Israrla belirtmek istiyorum ki EVİNİN GEÇİMİNİ BALIKÇILIKLA SAĞLAYAN balıkçılarımıza Kilimli limanı içerisinde en hızlı şekilde barınaklar yapılacaktır.

ÖNÜNE OTURDUĞU DOLMUŞUN ALTINDA KALIP ÖLMÜŞTÜ; 'ASLİ' KUSURLU BULUNDU ÖNÜNE OTURDUĞU DOLMUŞUN ALTINDA KALIP ÖLMÜŞTÜ; 'ASLİ' KUSURLU BULUNDU

Saygılarımla..”