Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Başkan Alan, Büyük Önder Atatürk’ün kahramanlığıyla tüm dünyanın en büyük değeri olduğunu söyledi. Atatürk’ün anısının gelecek nesillere aktarılmaya devam edeceğini belirten Başkan Alan, mesajında şu ifadeleri kullandı: 

“Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıldönümünde milletçe saygı ve minnetle anıyoruz. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece bu millete değil tüm dünyaya liderliğiyle ve kahramanlığıyla mazhar olmuş tarihimizin en önemli değerlerinden biridir. Geleceğe her zamankinden daha büyük bir ümitle, daha büyük bir kararlılıkla yürürken bizler de bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimize sahip çıkıyor, ülkemizi daha ileriye taşıyacak adımları yılmadan, yorulmadan hayata geçiriyoruz. 

Bugüne kadar olduğu gibi Türkiye Yüzyılı’nda da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anısını, gelecek nesillere aktarmaya gençlerimize ve çocuklarımıza anlatmaya devam edeceğiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 85. yıldönümünde Cumhuriyet’imizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna şehit olan kahramanlarımızı ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum.”