Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, 2022'nin son belediye meclisi toplantı sonrasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı ve önemli açıklamalarda bulundu.

2022'nin son meclis birleşimini tamamlayan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim alan, "2022 yılının son meclis toplantısını yaptık. 2022 yılından daha güzel bir yıl İnşallah 2023'te geçiririz. Gerçekten 2022 yılında yaptığımız meclis toplantısında Zonguldak'ımız adına halkımız adına hayırlı kararlar aldığımız inancındayız ve inşallah bu artarak devam edecektir 2023 yılında. Ben tüm Belediye meclis üyelerini de AK Parti grubuna Cumhuriyet Halk Partisi grubuna Milliyetçi Hareket Partisi grubuna ve İYİ Partisi grubundaki meclis üyelerimizin hepsine tek tek teşekkür ediyorum tüm çalışanlarımız olsun mesai arkadaşlarımız olsun 12 ayı tamamladık ve son 2022 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdik ve 2 Ocak 2023 Pazartesi günü kaldığımız yerden daha gayretli bir şekilde Yeni yılda Zonguldak'ımıza hizmet için mücadeleye devam edeceğiz. Şimdiden de yeri gelmişken 2023'ün öncelikle şehrimize halkımıza sağlık sıhhat ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum." dedi.

"SAHİL PARK'TAKİ İŞ YERLERİNİN İHALE TARİHİ KISA SÜREDE NETLEŞECEK VE AÇIK İHALE YAPILACAK"

Sahil Parkta ki işyerleri için yapılacak olan ihale ile ilgili soruyu cevaplayan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, "ihale tarihi tam olarak belli değil neticede bugün Belediye Meclisi'nden şahsıma ve encümene ihale konusunda yetki alındı bunu da en kısa zamanda netleştirerek tarihini kamuoyuna duyuracağız. Açık ihale yapacağız." dedi.

YAVUZYILMAZ: “EYT TEKLİFİ YENİ MAĞDURİYETLERE YOL AÇMAMALI” YAVUZYILMAZ: “EYT TEKLİFİ YENİ MAĞDURİYETLERE YOL AÇMAMALI”

"HEDEFİM 3 DÖNEM BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPMAK"

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim alan, bugüne kadar yaptığı görev sırasında değerlendirerek şunları söyledi: "Allah nasip ederse önümüzde 15 aylık bir hizmet süremiz var. O yüzden de inşallah vatandaşımıza seçim zamanı söz verdiğimiz Zonguldak insanımızın bizlerden istediği beklentileri ve seçim zamanda yapmayı taahhüt ettiğimiz hizmetlerin İnşallah çok daha fazlasını yapmış olarak İnşallah 2024 martında Allah sağlık sıhhat nasip ederse halkımızın karşısına tekrar çıkarız. Dediğim gibi bugüne kadar gayretli samimiyetle tevazu içinde elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret ettik çaba gösterdik. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere başta Çevre ve Şehircilik İklim Değişikliği Bakanımız olmak üzere tüm bakanlarımızın katkısı ve gerçekten hükümetimizin ve iktidarımızın gücünü Zonguldak'ımıza fazlasıyla yansıttığımızı ve bu anlamda da gerçekten yıllardır beklenen hizmetlerin vatandaşlarımızın beklentilerinin 2 yıldır pandemi ile ve küresel krizle geçmesine rağmen beklentimizin önünde gittiğimizi söylemek istiyorum ki bunu Zaten vatandaşlarımız illaki takdir ediyordur. Bizler burada şu an sizlerle Zonguldak Belediye Başkanı olarak konuşuyorsak vatandaşlarımızın sayesindedir. Vatandaşlarımızda biz bu hizmetlerden memnunuz ve artık devam etmesini istiyoruz derlerse bugün geldiğimiz şartlardan uygun olursa Bizler de sağlığımız ve sıhhatimiz yerinde olursa ki biz Zonguldak'ta göreve gelirken biliyorsunuz en az 3 dönem istemiştik öyle bir niyetimiz vardı. Zonguldak'ımızın sorunlarını kısa dönemde bir dönemde  senede çözmek gerçekten zor İnşallah umduğumuz gibi olur dilediğimiz gibi olur Zonguldak'ımızın dertlerini çözmek için vatandaşlarımız bizlere tekrar süre verirlerse inşallah Zonguldak'ımızı daha iyi yerler hep beraber getiririz." dedi.

"OCAK 2023 ORTASINDA LAVUAR ALANI PROJESİ GÖRSELLERLE BİRLİKTE KAMUOYUNA DUYURULACAK VE İHALE YAPILACAK"

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, "Çevre ve Şehircilik iklim değişikliği bakanının Zonguldak ziyaret programı henüz netlik kazanmadı. Malum Zonguldak halkımızın merakla beklediği bir lavuar alanı projesi var. İnşallah lavuar alanı son halini alır ve artık değişmeyecek şekilde en geç Ocak ayının ortalarına doğru vatandaşlarımıza görselleri ile beraber duyuracağımızı ve hemen bir an önce de ihale bitiminden sonra yer teslimiyle tekrar şantiye alanına çevirip bir an önce başlayacağımızı buradan söylemek ve duyurmak istiyorum" ifadesini kullandı.