İstanbul Taksim'deki terör saldırısına bir tepki de Başkent Üniversitesi'nden yükseldi...Saldırıların yapılan etkinlikleri engellemek için düzenlendiğini belirten Prof. Dr. Mehmet Haberal, "Asla başarılı olamayacaklar...Çünkü Türk halkı asla durmaz tam tersi daha çok çalışarak birçok etkinlik yaparız" dedi...Saldırıya bir tepki de İtalya'nın Ankara Büyükelçisinden geldi.

İstanbul Taksim'i kana bulayan saldırıya bir tepki de Başkent Üniversitesi'nden geldi...Prof. Dr. Mehmet Haberal, saldırıya tepkisini Bağlıca Kampüsü'ndeki Thermopolium Gastronomi Akademisi'nde İtalyan Büyükelçiliği ile ortaklaşa düzenlenen "İtalyan
mutfağı haftası" etkinliğinde gösterdi.

Organ nakli konusundaki çalışmalarında İtalyan meslektaşlarından çok destek gördüğünü belirten Prof. Haberal, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Giorgio Marrapodi de İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısı için İtalyan hükümetinin taziyelerini iletti.

Büyükelçi Marrapodi, iki ülkenin üniversiteleri arasındaki olası işbirliğinin değerlendirildiğini söyledi.

Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu da iki ülkenin kültüründeki benzerliklere dikkat çekti.

Etkinlik kapsamında Başkent Üniversitesi öğrencileri İtalyan katılımcılar ile 2 farklı atölye gerçekleştirdi. Bu atölyelerde katılımcılar pizza ve mozarella yapımını ve püf noktalarını öğrendi.

Daha sonra Başkent Üniversitesi'nin ev sahipliğinde resepsiyon düzenlendi.

Burada Prof. Dr. Mehmet Haberal, Rektör Prof.Dr. Haldun Müderrisoğlu,İtalyan Büyükelçisi Giorgio Marrapodi, birçok akademisyen ve katılımcı bir araya geldi.

Prof. Dr. Mehmet Haberal, Başkent Üniversitesi Thermopolium Gastronomi Akademisi'ne ait özel şef önlüğü ve bıçak setini İtalyan Büyükelçisi'ne takdim etti.

Ardından pasta kesimi ve fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Atölyelerde hazırlanan yiyecekler düzenlenen resepsiyonda; Prof. Dr. Mehmet Haberal ve Büyükelçi Giorgio Marrapodi başta olmak üzere katılımcıların beğenisine sunuldu.

Resepsiyonun ardından, Prof. Dr. Mehmet Haberal öncülüğündeki İtalyan heyeti, Başkent Üniversitesi bünyesinde bulunan çalışma ve üretim alanlarını gezdi.

Heyet önce, Thermopolium Gastronomi Akademisi'nde yer alan çikolata atölyesi ve Başkent Üniversitesi'nin kendi ürettiği Açkar ürünlerinin tanıtıldığı mağazayı gezdi.

Başkent Üniversitesi Seramik Sanat ve Uygulama Merkezi'ndeki seramik çalışmaları ve yapım atölyeleri incelendikten sonra etkinlik sona erdi.
 

ALAN'DAN RÖDEVANSLI KOMÜR SAHASI AÇIKLAMASI:"VEKİLLERLE TOPLANTI YAPILACAK,TAKİP EDİYORUZ" ALAN'DAN RÖDEVANSLI KOMÜR SAHASI AÇIKLAMASI:"VEKİLLERLE TOPLANTI YAPILACAK,TAKİP EDİYORUZ"