“CAMİ YERİYLE İLGİLİ HUKUKSAL MÜCADELEYE DEVAM EDİYORUZ” “CAMİ YERİYLE İLGİLİ HUKUKSAL MÜCADELEYE DEVAM EDİYORUZ”

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısı’nda konuşan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Türkiye genelindeki belediyeler arasında toplu sözleşmede çalışanlara en yüksek oranda zam verdiklerini belirterek, banka promosyonu konusunda da açıklamalarda bulundu.

Başkan Posbıyık şunları söyledi:

"EN YÜKSEK ZAMMI VERDİK"

“Toplu sözleşmeyi gerçekleştirdik.  Ben Karadeniz’de diyordum ama Türkiye genelinde şu anda en iyi zammı veren belediye biziz. Aslında Türkiye şartlarında bu da yeterli değil ama imkanlar dahilinde en iyisini verdik. İşçi arkadaşlarımızda bize devamlı olarak memnuniyetini ifade ediyorlar. Asgari ücretin çok üzerindeyiz, açlık sınırında üzerinde verdiğimiz ücret. Yeni giren bir işçi 8 bin TL’nin üzerinde alıyor.

"BANKA PROMOSYON KONUSUNU HALLEDECEĞİZ"

Allah’a şükürler olsun, Kdz. Ereğli Belediyesi, memurlarının ve işçilerinin maaş ve ikramiyelerini gününden evvel ödüyor, şimdi promosyon mücadelesi veriyoruz. Enflasyondan dolayı, banka promosyonları çok geride kaldı. Bu anlaşmanın yasal bir takım şartları var, hemen ben bundan vazgeçtim, buna geçiyorum diyemiyorsun. Bugüne kadar ödediği paraları belediye işçisinden istiyorlar. Bunları halletmek için Mali Hizmetler müdürlüğü son sürat çalışmalarına devam ediyor. İşçilerimiz, memurlarımız rahat olsunlar biz o konuyu da takip ediyoruz.”