Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, TTK çalışanlarını kapsayan promosyon ihalesinin yarın gerçekleştirileceğini ifade etti.

İhalenin açık arttırma usulü ile gerçekleştirileceğini ve  her müesseseden belirli sayıda işçinin ihaleye gözlemci olarak katılacağını belirten İsa Mutlu şunları söyledi:

ŞEFFAF BİR İHALE OLACAK

"Biliyorsunuz yaklaşık 2,5 yıl önce kurumda çalışan işçilerimizin ve memurlarımızın maaş promosyon ihalesi yapılmıştı ve ihaleyi Vakıfbank almıştı.

BAŞKAN AÇIKLADI: GIR GIR TEKNELERİ SEZONU KAPATTI BAŞKAN AÇIKLADI: GIR GIR TEKNELERİ SEZONU KAPATTI

Hızlı bir şekilde enflasyonu yükselmesi ve alım gücünün düşmesi ile birlikte birçok kurumda olduğu gibi bizim işçilerimizin çalıştığı MTA da ve TTK'da da promosyon ihalesinin güncellenmesi ve yenilenmesi hasıl oldu. Bu arada yaptığımız girişimler sonucunda MTA işçileri daha önce revize olmuştu, TTK işçileri de inşallah yarın yapılacak ihale ile revize olması bekliyoruz.

Burada bütün bankaların TTK'da çalışan işçilerimizin gelirlerini göz önüne alarak verecekler teklifleri göreceğiz. Temennimiz o ki TTK’da çalışan işçi arkadaşlarımızın hak ettikleri promosyonları kendilerine ödensin. Bankaların bu konuda hassas davranması en büyük beklentimizdir. İnşallah işçi arkadaşlarımızı memnun edecek bir promosyon bedeli ile karşı karşıya ve o promosyonu arkadaşlarımıza dağıtırsak çok iyi olacak ama ihale 1 oturumda bitmediği takdirde daha sonraki oturumlara kalacaktır. Biz Arzu ediyoruz ki açık arttırma usulü yapılacak bu ihale ilk oturumda sonuçlansın. Bu ihale şeffaf olacak. Her bölgeden belli sayıda işçi arkadaşımız gelerek yapılacak ihaleyi salonda izleyecek. Arkadaşlarımıza bu konuda görev verdik yapılacak ihaleyi işçi arkadaşlarımızda izleyecek. Yapılacak ihaleyi işçi arkadaşlarımız da görsün istiyoruz ki sonrasında bu promosyon ihalesi hakkında töhbet altında bırakılacak bir eleştiriye mahal verilmesin istiyoruz. İhalemizin arkadaşlarımızı memnun edecek bir sonuçla tamamlanmasını bekliyoruz."