Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin,asgari ücrete yapılan zamla beraber engelli maaşlarında artış uygulanacağını açıkladı.

Başkan Şirin ayrıca kura ve EKPS atamalarının önümüzdeki günlerde netleşmesini beklediklerini ifade etti.

Başkan Şirin açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Her yıl olduğu yılbaşından itibaren asgari ücrete verilen zam dolayısıyla engelliler almış oldukları maaşları da asgari ücret oranında zam verilmesini dört gözle bekliyoruz. Büyük ihtimalle aynı şekilde bizim engelli maaşlarımız ada uygulanacaktır. Maaşlar önümüzde ki günlerde netleşecek. Zamların doyurucu olduğunu söylemek zor ancak engelli kardeşlerimizi rahatlayacağını inanıyoruz. Ayrı yeten engelli evde bakım ücretleri zamlanacak. Yaşlılık maaşları da alanların maaşları da zamlanacak. Bu maaşları alanlarda kriterlerde yükselme olacak. Engelli maaşların oranları asgari ücretin 3’de 1’i olduğu için bu ücret 2000 bin TL üstüne çıkmış olacak. Evde bakımlara gelirde 5000 bin TL’ye çıkmış olacak. Önümüzde ki yıl engelli kardeşlerimiz daha iyi maaş alacaklarına inanıyorum.

YILDA 1 MİLYON YOLCU TAŞINIYOR YILDA 1 MİLYON YOLCU TAŞINIYOR

Engellilerin merakla bekledikleri atamalar. Kura ve EKPS ile yapılacak atamaları engelli kardeşlerimiz dört gözle bekliyor. Bu atamaların önümüzde ki günlerinde olmasını bekliyoruz. 2023 yılının tüm ülkemize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum”