DENİZ YAVUZYILMAZ, TÜRK-İŞ VE AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNE SESLENDİ DENİZ YAVUZYILMAZ, TÜRK-İŞ VE AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNE SESLENDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle yazılı bir açıklamada bulundu. Başkan Pulat, açıklamasında İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin insan hakları üzerindeki önemine dikkat çekti. 
CHP İl Başkanı Murat Pulat’ın açıklaması şöyle: 
“10 Aralık İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 1948 yılında Birleşmiş Milletler tarafından onaylanması sonucunda her yıl ,bugün “Dünya İnsan Hakları Günü” olarak kutlanmaktadır. İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi insan haklarının bir tür anayasası niteliğindedir.
Sahip olduğumuz hakların kilometre taşı, temel hak ve özgürlüklerin tüm dünyada kabul ve ilan edilişinin 74. yılındayız.
İnsan onuruna aykırı yaşam koşullarını vatandaşlara reva gören, yoksulluktan, adaletsizlikten beslenen, ekonomik ve sosyal hakları yok sayan vatandaşlarımızın haklarını teslim etmeyen anlayışı kabul etmiyoruz.
Milletimiz, asgari bir gelir düzeyinden yoksun bırakılıyor. Bu topraklarda çocuklar yatağa aç giriyor, genç işsizliği artıyor. Güçlü sosyal devletin ilk adımı olarak sosyal yardımları “lütuf” değil “hak” olarak gören sosyal politikalara ihtiyacımız var
Bu ülkenin gençlerinin, kadınlarının, yoksulluk içindeki çocuklarının, işsizlerinin, memurlarının, emeklilerinin, işçilerinin, çiftçilerinin, esnafının, hiçbir hukuki gerekçe olmaksızın ihraç edilen KHK'lılarının, adil yargılanma hakkından mahrum bırakılanlarının, hak mücadelelerini güçlendireceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerimizle açlığı, sefaleti, yoksulluğu ve yoksunluğu, işsizliği ve güvencesizliği sona erdirecek ,hak temelli politikalar ve insanları koruyan bir sosyal devleti inşaa edeceğimizin sözünü veriyor; İnsan haklarının, hukukun üstünlüğünün ve demokrasi ilkelerinin egemen olduğu hak ihlallerinin olmadığı, eşit ve özgür bir Türkiye'yi hep birlikte kurma hayaliyle.10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü Kutluyoruz.”