Başkanı ve Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, düzenlediği basın toplantısında öncelikle Bartın Amasra'daki grizu faciasında şehit olan madencilere başsağlığı dileyerek konuşmasına başladı.Nas ayrıca  Ereğli Çiğdemli Köyü muhtarının elim bir kaza sonucu vefat ettiği haberini de aldıklarını ve büyük bir üzüntü duyduklarını ifade ederek şunları söyledi; " Bartın Amasra'daki maden faciasında şehit olan 41 vatandaşımıza madenci kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralı olan işçilerimize acil şifalar diliyorum.Akşam aldığım habere göre Karadeniz Ereğli ilçemizde Çiğdemli Köyü Muhtarımız elim bir kaza sonucu vefat etti. Bu nedenle kendisine de Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum camiamıza da başsağlığı diliyorum. Tabii ki bu süreçte yoğun bir hafta geçirdik. Ankara'da 19 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle bütün Türkiye genelinde 20 bin muhtarımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı ve açılışını yapacağımız Muhtarevi ile  100 tane muhtarlık bürosununda temel atma törenini yapacağız. Hatırlanacağı üzere Muhtarevi 2021 yılında geçen sene Sayın Cumhurbaşkanımız söz vermişti, bir sene sonra da Muhtar evinin yapımı tamamlandı ve 19 Ekim Muhtarlar Günü'nde hep birlikte açılışını yapacağız. 

ANKARA’YA 12 OTOBÜS VE 410 MUHTAR GİDECEĞİZ

Tabii ilimizden Merkez ve ilçelerinden toplam 410 tane muhtarımız 12 otobüsle, yarın sabah saat 06.30'da Valilik önünden hareket edeceğiz. Ereğli bağlantı bölgesindeki muhtarlarımızı Bolu, Düzce bölgesinden geçecek ve Bizlerde Merkez, Çaycuma Gökçebey, Devrek  ile birlikte hareket edeceğiz ve otobanda hep beraber buluşacağız ve hep beraber Ankara'ya yolumuza devam edeceğiz.

Tabii bu süreçte etkinliğimiz devam edecek Merkez ve ilçelerde muhtarlar günü törenlerimiz yapılacak. Zonguldak'ta kalan Muhtar arkadaşlarımız çelenkleri koyacaklar ve bu süreç içerisinde Bizlerde Ankara'da olacağız.

BUGÜN VALİ TUTULMAZI VE BELEDİYE BAŞKANI ALANI ZİYARET EDECEĞİZ

ZTSO’DAN TİCARET KANUNU'NUNDA GERÇEKLEŞEN DEĞİŞİKLİKLER İÇİN UYUM TOPLANTISI ZTSO’DAN TİCARET KANUNU'NUNDA GERÇEKLEŞEN DEĞİŞİKLİKLER İÇİN UYUM TOPLANTISI

Bugün 14.30'da Sayın valimizi ziyaret edeceğiz saat 15.00'da da belediye başkanımız Sayın Selim Alan'ı ziyaret edeceğiz ve ondan sonra da bugünkü programımızı bitirip Allah kısmet ederse yarın saat 06.30'da Vali köyünde hep beraber hareket edeceğiz" dedi