Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, ilçe merkezinde yapımı yarım kalan Alışveriş Merkezi (AVM) binası için yatırımcılara çağrıda bulunmuştu. Israrlı çağrılara yatırımcılardan yanıt geldi.

FAZLI UNCU'YA KUTLAMA ZİYARETİ FAZLI UNCU'YA KUTLAMA ZİYARETİ

Ülke genelinde ciddi yatırımcıların dikkatini çeken AVM binası için yatırım temsilcileri ile görüşmeler başladı.

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’ın çağrısı üzerine;  makamında ziyaret eden yatırımcılar, AVM binasının muhatapları ve yatırım temsilcileri arasında başlamış olan görüşmeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Bektaş, çağrılara yanıt geldiğini belirterek “AVM binasının ilçeye kazandırılması ile Kozlu adına istihdam ve ilçe ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlanmış olacak. İlçemizde yapımı yarım kalan AVM binasının tamamlanarak özel hastaneye dönüştürülmesi konusunda çağrıda bulunmuştuk. Bu girişimlerimiz ulusal ve yerel basında haber olmuştu. Bu konu Kozlulu vatandaşlarda heyecan yaratmıştı. Bu konuda önemli bir gelişme yaşandı. Yatırımcı kuruluş temsilcilerinden oluşan konsorsiyum yetkilileri bizi ziyaret ederek konuyu masaya yatırdılar. Bu yatırımın hastane yada başka bir yatırım konusunda yapılabilecek çalışmalarda bir yol haritası belirlenmesi ve sonuç noktasında alınacak kararların ardından tekrar bir araya gelinmesi konusunda mutabakat sağlandı. Görüşmede, çözüm için birlikte çalışma kararı alındı.” diye konuştu.