Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Merkezi İstanbul’da bulunan  Pendik Zonguldaklılar Derneği tarafından düzenlenen “Dünya Madenciler Haftası Özel Programı”na katıldı.

     Pendik ve çevresinde yaşayan hemşerilerinin büyük sevgisiyle karşılaşan Başkan Çetin Bozkurt etkinlikte yaptığı konuşmada,

     “Dünyanın en zor ve anlamlı mesleğini yaparak, yer altı kaynaklarımızı ülkemizin hizmetine sunmak için madencilerimiz tarafından birlik ve dayanışma ile yerin metrelerce altında verilen bu mücadeleyi başka hiçbir meslek grubunda göremeyiz. Ülkemizin kalkınmasında çok büyük öneme sahip olan bu sektöre hizmet ederek, dünyanın en zor mesleğini yerine getirmeye çalışan tüm madencilerimizin Dünya Madenciler Gününü kutluyor, bu uğurda yaşamını yitiren maden şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm maden emekçilerine aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu bir yaşam diliyorum” ifadelerini kullandı.

     Gurbetteki hemşerilerinden birlik ve beraberlik içinde, gelenek  ve göreneklerine sahip çıkarak iri ve diri olmalarını istediğini de kaydeden Başkan Bozkurt böyle bir etkinliği düzenledikleri için, Zonguldak Dernekleri Federasyonu (ZONDEF) Başkanı Ziya Öncan, Pendik Zonguldaklılar Derneği Derneği Başkanı Murat Taşçı ve yöneticileri kutlayıp, teşekkür etti.

    Başkan Bozkurt etkinlik çerçevesinde sahne alan Zonguldak Madenci Korusu ile sanatçı Samet Açıkgöz’ü de kutlayarak başarılarının devamını, diledi.

BAŞKAN ŞEN ZONGULDAK’TA BAŞKAN ŞEN ZONGULDAK’TA