Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, İsmet İnönü’nün ölümünün 49. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

      İnönü’nün savaş meydanlarından gelip demokrasi inancını siyaset meydanında kanıtlayan ve Türkiye'de çok partili yaşamın yolunu açan bir kişilik olduğunu ifade eden Başkan Bozkurt, şunları kaydetti:

      “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı, İnönü Savaşları’nın komutanı, Türkiye Cumhuriyeti’ni bağımsız bir devlet olarak kabul ettiren Lozan Barış Antlaşması’nın imzacısı ilk başbakanımız ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ilk genelkurmay başkanı İsmet İnönü'yü 49. ölüm yıl dönümünde saygıyla anıyorum.

Savaş meydanlarından gelerek demokrasi inancını siyaset meydanında kanıtlayan ve çok partili yaşamın yolunu açarak iktidarı seçim yoluyla devreden İsmet İnönü 2. Dünya Savaşı’nda izlediği politika ile Türkiye'yi savaşa sokmamış ve Avrupa’nın üzerine örtülen demir perdenin Türkiye’nin üzerine de örtülmesine de engel olmuştur.

BİR DEPREM DAHA: ZONGULDAK’TA  PANİK BİR DEPREM DAHA: ZONGULDAK’TA PANİK

     Büyük Atatürk’ten sonra partimizin Genel Başkanlığı’nı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanlığını yapan İnönü’yü tarihe malolan örnek devlet adamlığının yanı sıra, çok iyi bir aile babası kimliğiyle de anıyor, saygıyla, rahmetle anıyorum.”