Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun ZGC’ye konuk oldu. Basın mensupları’nın sorularını yanıtlayan Başkan Altun, göreve geldiği günden beri yapılan projeleri değerlendirdi. 

GMİS 12’NCİ OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLİYOR GMİS 12’NCİ OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti editör masasına konuk oldu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Altun, göreve geldiğinden beri yaptığı projeler hakkında bilgiler verdi. Altun, Kilimlinin parmakla gösterilen bir ilçe olduğunu vurgulayar, Belediye Başkanlığını bir dönemde daha yapmak istediğini söyledi. Başkan Altun’un konuşmasından satır başları şu şekilde; 
Göreve geleli 45 ay oldu ama sanki 45 gün gibi geçmiş. Çok iyi işler başardığımız bir dönem olarak görüyorum ben bunu. Kilimli her zaman Zonguldak’ın lokomotifi olmuş güzide bir ilçemiz. Ben iki dönem yapmak istiyorum demiştim inşallah bu isteğim devam ediyor. Yapılacak çok işimiz var alt yapısından, üst yapısına kadar. İşimiz hem zor hem kolay, zor her şeyi biz yapmak zorundayız, kolay ama üzülerek söylüyorum bizden önceki dönemde bu taş burdan alıp buraya konulmadı. Yorumları okuyordum başkanımız çöplerimiz alınsın yeter tarzı yorumlar geliyordu vatandaşımız temizliğe hasret kaldı bu kadar küçük şeyler bekliyorlardı. 45 ay boyunca ekibimizle birlikte gece gündüz demeden ilçemizin daha iyi olması için çalışıyoruz. Kilitlinin %99’unun kapısını tıkladım nerdeyse tam iki buçuk yıl biz tamir, tadilat yaptık. 2022 kilimlinin senesi olacak diye duyurmuştuk çok şükür üzerinde ki o karanlığı attığı yıl oldu. Artık kilimli hizmet ve huzur ilçesi. Kilimli filyos yolunun bitmesiyle beraber Türkiye’nin batıya açılan ilk kapısı kilimli olacak inşallah. 

BİR SÜRÜ PROJEMİZİ TAMAMLADIK

Ne yaptık 3,5 yılda ilçe olduk ama kilimli ilçe olduğunu hissedemedi çünkü kürümle yoktu. Kaymakamlık binası yoktu , kurumlar yoktu. Kaymakamlık binamız yapıldı. Tapu müdürlüğünü de getirdik. Göbüde ki vatandaşta Çatalağzında ki vatandaşta kilitliye geliyor Zonguldak’a gitmek zorunda kalmıyor geliyor kaymakamlık binamıza işlerini hallediyor. Baktık noter yok sayın adalet bakanımıza  gittik rica ettik çalışmalar sonrasında noter de kurduk. Söz verdiğimiz projelerden bir tanesi dere islahıydı bu sene birinci etabı tamamladık. İkinci etabı çok önemi bizim için 24 milyonluk ihale ve dereiçine kadar devam eden bir proje. Vatandaşlarımız hem koku anlaşmasında hem sinek anlamında çok rahat ettiler. Seçim dönemimizde bas ettiğimiz bir proje biliyorsunuz madenci şehriyiz ve belli değil bakıyorsunuz bir alanımız yok burada 13 dükkan sahibi vardı ben ayaklarına gittim kıymetli esnafımız kıymetli dostlarım dedim biliyorsunuz bende esnafım sizi burdan taşımak zorundayız böyle bir
Projemiz var bu şehrimiz için önemli bazılarınızı buraya taşıyacağız dedik bir tanesi bile itiraz etmedi hepsine teşekkür ettim yine teşekkür ediyorum hepsine modern kilimliye yakışır bir alan yaptık 13 ağaç diktik, binlerce çiçek ektik, metrekalerce çim yaptık, gölgeleme sistemleri yaparak tüm vatandaşların gelip buluşma noktası oldu bizim için çok önemliydi her belediye başkanı burayı yıkıp yapacağım demişti ama bizim ısrarlarımız sonucu bize yapmak nasip oldu. 


TOKİ PEOJESİNİN TEMELİNİ 2023’DE ATIYORUZ!


En çok performans sergilediğim gerçekten olumlu bir adım atamadığım konuydu. TTK genel müdürlüğümüzle beraber TTK arsasını TOKİ’ye devretmesiyle beraber 50 dönümlük 801 dairenin olacağı konutların yapılacağını bu senenin içerisinde yapılacağını ve bunu temelini bu sene atılacağının müjdesini vermek istiyorum. Filyos yolunun tamamlanmasıyla oraya gelen beyaz yakalılar da kilimliye doğru kaymaya başlayacak. 


Haber; Batuhan DARAKCI