Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, Uzunmehmette cuma namazı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, “49 arkadaşımız başvuru yaptı. Çoğu da geldi ziyaret etti. Hepsi bizim dava arkadaşımız. Bu zenginlik bize umut ve daha iyiye gittiğimizi gösteriyor. Hanfendiler geliyor, genç kardeşlerimiz geliyor. Daha önde görev yaptığımız ağabeylerimiz geliyor. Bu da bizim zenginliğimiz. Hala vatandaşın umudu ak parti. O yüzden hayırlısıyla cumartesi günü güzel temayül olur. Ondan sonra bizlerde genel  merkezimizin belirleyeceği beş kişiyi sabırsızlıkla bekliyoruz”dedi.

Başkan Alan ayrıca, Ramazan dolayısıyla Uzunmehmet camii bahçesinde her cuma ve cumartesi günü akşamı Ramazan şenlikleri olacağını söyleyerek, herkesi şenliklere davet etti.

‘EVLATLARIMIZI ŞENLİĞE BEKLİYORUZ’

Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, “Her sene olduğu gibi bolluk bereket marifet ayı.  Ramazan ayını büyük bir sevinçle karşıladık. Bu sene ki biraz buruk. Malum 6 şubatta meydana gelen arda arda Kahramanmaraş merkezli depremden sonra İster istemez çok büyük kaybımız var. Hep beraber yaşadık. Tabi bu ramazanın farkı kardeş şehir 12 Şubat ihtiyaçlarını karşılayıp en aza nasıl indiririz, adaptasyon sürecini nasıl hızlandırırız diye oradaki koordinasyon merkezinde ki talepleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Malumunuz depremzede vatandaşları da şehrimizde misafir ediyoruz. Yaklaşık 200 yakın aile var.1300 yakın depremzede var. Çocukların taleplerini karşılamak için gayret gösteriyoruz. Hayırsever arkadaşlarımız kumanya vermek isterse belediyemize bekleriz. Malumunuz bugün Ramazan şenliklerimiz başlıyor. Hava müsade ettiği sürece evlatlarımızı buraya şenliğe bekliyoruz”dedi.

‘ÜNİVERSİTEYLE İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDEYİZ’

Üniversiteyle iş birliği içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Alan, “İş birliği yapıyoruz zaten. Üniversitemizle göreve geldiğimizde beri iş birliği içerisindeyiz. Kozlu, Kilimli Zonguldak Belediyeler olmak üzere, rektörümüze rektör yardımcımıza konuştuk. Teknik arkadaşlarımız bu süreci getiriyorlar. En sonunda niyete erince sizlere açıklama yapacağız”dedi.

‘İYİ PARTİNİN AÇIKLAMALARINA CEVAP VERECEK KİŞİ İL BAŞKANIMIZ’

Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, “Okumadık. İyi Partinin açıklamalarına cevap verecek kişi bizim İl Başkanımız. Her söylene cevap verirsem siyasetin kurallarının dışına çıkmış olurum. Siyasette karşılık esastır. Mevki daşının cevap vermesi daha şık olacaktır.”

‘CUMHURBAŞKANIMIZA EN ÇOK OY KAZANDIRACAK KİŞİLER GELSİN’

Yarın olarak temayül ile ilgili konuşan Başkan Alan, “49 arkadaşımız başvuru yaptı. Çoğu da geldi ziyaret etti. Hepsi bizim dava arkadaşımız. Bu zenginlik bize umut ve daha iyiye gittiğimizi gösteriyor. Hanfendiler geliyor, genç kardeşlerimiz geliyor. Daha önde görev yaptığımız ağabeylerimiz geliyor. Bu da bizim zenginliğimiz. Haşa vatandaşın umudu ak parti. O yüzden hayırlısıyla cumartesi günü güzel temayül olur. Ondan sonra bizlerde genel  merkezimizin belirleyeceği beş kişiyi sabırsızlıkla bekliyoruz. İnşallah 14 Mayıs’ta vatandaşımız da sandıkta iradesini gösterecektir. Bizde bir oy nasıl fazla alırız diye çalışmalarımıza başladık. Arkadaşlarımız Ramazan sebebiyle kesildi. Biz isteriz ki en iyi kabulü olan cumhurbaşkanımıza en çok oy kazandıracak kişiler olsun”diye konuştu.