Başkan Alan, Merkez çarşısı esnaflarının toplantısına katılmayan CHP'ye tepki gösterdi  ve 'CHP meclis  üyelerine seslenerek Ocak ayında yapılacak olan meclis toplantısında yeni Merkez çarşısı projesine destek olmaya davet etti. Başkan Alan’ın açıklamalarının satır başları şu şekilde; ” Düz zaten orada ki esnaflarımızın bazıları açıklama yapmışlar son durumu onlar bizden daha iyi şekilde anlatmışlar zaten. Durum şu malum orda ki 121 tane hak sahibi hemşerimizin, esnafımızın bir talebi vardı 12 kata takabül eden 44 metreye yakın bir yükseklik talep etmişlerdi. Komisyonda ki arkadaşlarımızla beraber iade ettik, kabul etmedik. Arkadaşlarımız da tekrar bununla ilgili bizimle görüştüler mecliste grubu olan bütün siyasi partilerimizin il başkanları, merkez ilçe başkanları bir araya gelmiştik. Geçen hafta da ikinci kere toplanmak üzere karar vermiştik ilk toplantıda bir şey konuşamamıştık, daha doğrusu karara varamamıştık. O arada da merkez çarşısının bir derneği var o derneğin başkanı ve yöneticileri esnaf adına bütün siyasi partilerin başkanları, il başkanları, ilçe başkanları ziyaret etmişler perşembe günkü toplantıya geleceğiz demelerine rağmen CHP her zaman olduğu gibi ne yazık ki minderden kaçtı.

ÖMER SELİM ALAN VE AK PARTİ ALERJİLERİ YÜZÜNDEN YAPIYORLAR


Bir mağduriyet varsa ki biz onları. Mağduriyetlerini gidermek için elimizden geleni yapıyoruz. Onlar için oraya şehir dışından bile vekiller getirip top yekün oraya gidip toplantı yapıpta bugüne kadar bir kere Merkez Çarşısı esnafı ile bir araya gelelim, sizin ne derdiniz var, biz size nasıl destek oluruz diye derdinize dertlenelim burada bizim katkımız olsun diye sormamaları manidar. Orada ki esnaflarımız bunu çok net şekilde gördüler ve dünde bunu orada ki yönetimde ki arkadaşlar onları temsilen söylemişler. Zonguldak’ta 50 metre yükseklikte WestaLife yapılırken, oniki katlı iş merkezi yapılırken, ne şartlar ile ne tavizlerle bunlara evet dendiğini Zonguldak ufak yer herkes biliyor, bizde biliyoruz orda ki esnafta biliyor. CHP’li arkadaşlarımızdan biz şunu beklerdik, burada 121 tane insanımız var bunlar bizim insanımız, esnafımız onlara nasıl bir destek olalım nasıl bir destek verelim demek yerine her zaman olduğu gibi tamamen Ömer Selim Alan alerjileri yüzünden , AK Parti Alerjileri yüzünden bu şehirde iyi bir şey yapılmasın, güzel bir şey olmasın ne yazık ki 121 tane esnafımız orada sıkıntıya sokuluyor. 


SÖZLERİNİ TUTSALARDI, ŞAŞIRDIK MI ŞAŞIRMADIK CHP’NİN HER ZAMAN Kİ TAVRI!


Ocak ayında Meclis geldiği zaman bunu sizlerde göreceksiniz ama perşembe günü toplantıya geliyoruz demişlerdi bize, onları ziyarete giden merkez Çarşısı esnafımıza da demişlerdi. Keşke sözlerini tutsalardı gene tutmadılar sözlerini. Şaşırdık mı şaşırmadık CHP’nin her zaman ki hali en ufak sıkıntı olduğu zaman hemen ne yazık ki arkadaşlar bu tip hareketlerle zonguldak’ın dertlerinden kaçıyorlar ki zaten buda çok açık ortada. Dediğim gibi ben Belediye Başkanı olarak CHP grubundan şunu beklerdim, burada bir sıkıntı var burada bir yıkım oldu bu şehrimize yakışmıyor bir an evvel buraya şehrimize yakışır bir şey yapalım demelerini beklerdim. 

BAŞKAN ALANDAN TEŞEKKÜR

İYİ Parti il başkanımız sayın Yavuz Erkmen’e, mecliste meclis üyesi olarak yol arkadaşlığımızı yapan Vahdettin Velioğluna teşekkür ediyorum. Her zaman olduğu gibi onlarda bu konuda gerçekten yanımızda oldular, destekleyici konuşmalar yaptılar hem esnafımızı hem bizi Ak Parti il Başkanımız Muharrem bey olsun, Mükerrem bey olsun zaten bir aradayız hep biliyorsunuz, Varol Demirköse başkanımız, Süleyman Erbay başkanımız onlarda her zaman bu konuda yanımızda oldular. 


KİMSE BİZE AKIL VERMESİN!

Tabi CHP söz vermesine rağmen her zaman olduğu gibi minderden kaçtı. Bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Şaşırmadık be bunun böyle olacağını esnafımıza söylemiştik CHP’nin her zaman minderden kaçacağını bu tip toplantılara gelmeyeceğini söylemiştik. Onlar şunu diyorlarmış çoğunluk sizde yapın, kimse bize akıl vermesin. Biz ne zaman nerde ne yapacağımızı biliriz. 

ALTILI MASA’NIN ORTAK MUTABAKAT METNİ AÇIKLANDI ALTILI MASA’NIN ORTAK MUTABAKAT METNİ AÇIKLANDI


ÖMER SELİM ALAN OLARAK ŞAHSIMIN HİÇ BİR ARTISI YOK!


Merkez çarşısında hiçbir Ak Parti Belediyesiymiş, Zonguldak Belediyesiymiş, Ömer Selim Alan olarak şahsımın hiçbir artısı yok. Dükkanım yok, rantım yok, yakınımın dükkanı yok, ticaret gibi düşüncem yok ben sadece istiyorum ki bu şehirin Belediye Başkanı olarak orada 121 tane esnafımızın gerçekten mağdur edilmemesi görüyorsunuz orda bir yıkımdan sonra ne yazık ki şehrimize yakışmayan bir durum var. Buraya oy birliği ile el kaldırsakta, projeyi onaylasak orada ki insanlarda bir an önce inşaatlarına başlasa moralleri yerine gelse ne yazık ki oradaki esnafımızın maddi zorlukları var , borçları var biz bunları biliyoruz ve onları gerçekten yanlarındayız. 

ALTINI ÇİZEREK SÖYLÜYORUM BİZ SİYASET YAPMAK İSTESEYDİK…


Şunun katını çizerek söylüyorum biz siyaset yapmak isteseydik bütün mecliste grubu olan partilerimizin il başkanlarını ve ilçe başkanlarını çağırmaydık. Biz bu işi yapıyoruz siz yanımızda yoksunuz diyerek Çatır Çatır siyaset yapardık ama biz o niyetle hiçbir zaman bakmadık. Bizim niyetimiz Zonguldak’ımız fayda sağlasın. Bunları bugün burada söylemek zorundayız biz onları çağırdığımız zaman gerçekten saf temiz duygular ile çağırdık hep birlikte Zonguldak’ımızın dertlerine derman olalım dedik. Seçim geliyor biz siyaset yapalım deseydik çok farklı davranırdık ama arkadaşlar onuda anlamadılar” dedi 

Haber; Batuhan DARAKCI