Ziyaret sonrası açıklamada bulunan Başkan  Alan, “400 yataklı hastanemizin açılışından sonra Başhekimi ve hastane personelini ziyaret etmek istedik. Belediyemizin hastane çevresinde yaptığı hizmetlerle ilgili Başhekimimiz ile istişarelerde bulunduk. Eksik kalan hizmetlerimiz var. Bunları en kısa zamanda hayata geçirip vatandaşlarımızın eksiksiz hizmet almasını sağlayacağız. Hastaneye gelmişken bölge için önemli olan Yanık Ünitesi'nide ziyaret ettik. Yanık Ünitesi'ni görünce gerçekten bir Zonguldaklı olarak ve bir hekim olarak mutluluk ve onur duydum. Emeğin yoğun olduğu bir şehirde yaşıyoruz. Endüstri ve sanayinin geliştiği bir il. Zonguldak 'a en yakın yanık ünitesi Kocaeli'de bulunuyordu. Zonguldak'ımızda böyle bir eksiklik vardı. Geç de olsa bu eksikliği gidermiş olduk. 10 yataklı ve ikinci derece bir ünite olarak görünüyor ama ekipmanları ve hocaları görünce 3'üncü derece yanıklara dahi iyi müdahale edildiğini gördük. Hasan Hoca'mızla yanıt ünitesini ziyaret ederken Tıp Fakültesi'ne geri döndüm. Okuduğum 2003 ve 2004 yıllarına geri gittim. Orada bir plastik cerrahi hocamız 'en iyi yanık tedavisi nasıldır?' diye sordu. Biz işte 'su, yoğurt, diş macunu gibi cevaplar verdik. Hocamız hiçbirinin doğru olmadığını söyledi. Yanığın en iyi tedavisinin hiç yanmamak olduğunu söyledi. Ünitedeki arkadaşlarımız tedavi süreçlerini anlattılar ve nereden nereye geldiğimizi daha iyi gördüm. Zonguldak halkı için çok önemli bir yatırım. Böyle bir durum meydana geldiğinde bir dakikanın bile ne kadar önemli olduğunu gördük. Bütün sağlık çalışanlarımız ve başhekimimiz konularına hakim. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. ” dedi. 

TOSUN:   “TPAO, ELİMİZİ ÇOK RAHATLATTI”


TPAO tarafından çok donanımlı bir yanık ünitesi kurulduğunu belirten Hasan Tosun, ise şunları söyledi: 


"Belediye başkanımızın doktor olması ve konulara vakıf olması hizmetleri daha iyi anlatmamıza neden oluyor. Burada övgüleri duymak hakikaten bizi mutlu ediyor. Geç kalmış ama Zonguldak'ta ihtiyacı olan bir üniteydi. TPAO, elimizi çok rahatlattı. Çok donanımlı bir yanık ünitesi kurdu.
Birazdan kemoterapi servisimizi de ziyaret edeceğiz. O servise de başka bir hayırseverin yardımıyla geliştirdik. Donanımlı ve yarı otomatik sistemli bir kemoterapi ünitemiz var Belediye başkanımız ziyarete gelmişken kendisini teşekkür edeceğim iki konu var. Birincisi ek binanın asfaltlama işinde bize yardımcı oldu. Parke yolda diyaliz hastalarımız takılıp düşüyorlardı. Ayrıca ek binanın otopark alanı genişledi. İkincisi ise buranın açılış sürecinde altyapı olarak büyük sıkıntılar yaşadık. En büyük sıkıntılarımızdan biriydi. Belediye Başkanımız Ömer Selim Alan'ın huzurunda Ayhan bey ve Ogan Bey'e teşekkür ediyorum . Hastane açılmadan Polikliniğin lağımı iki gün önce bağladılar. Kendilerine bu hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Hastanenin açılışı biraz zahmetli oldu, ancak hasta memnuniyetini yakaladık. Otopark sorununa girmeyeceğim o zaten Zonguldak'ın sorun.  Bunun çözümleri de var bunu hep beraber çözeceğiz. Başkanımızın ayağına sağlık ziyaret için teşekkür ediyorum.”