Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş,toplu sözleşmeler ile ilgili bir açıklama yayımladı.Başkan Osman Karataş, 2023'ün 3’üncü ayından itibaren geçerli olacak sözleşmelerinde yetkisinin geldiğini belirtti.Taslak çalışmalarının yapıldığını ve toplu sözleşme görüşmelerinin idari maddeleri ve parasal konularının halen devam ettiğini söyleyen Karataş’ın açıklaması şöyle;

"2023'ün Ocak ayından itibaren geçerli olan toplu sözleşmelerimiz var. Bunlarla ilgili taslaklarımızı teslim etmiştik. Bunların ön görüşmelerini de yaptık ve ilk oturumları tamamlandı. Parasal konularla ilgili süreci bekliyoruz sürelerini de ayarladık.

ZONGULDAK'TAN DEPREM BÖLGELERİNE GİDECEK YARDIMLAR İÇİN ÖNEMLİ DUYURU ZONGULDAK'TAN DEPREM BÖLGELERİNE GİDECEK YARDIMLAR İÇİN ÖNEMLİ DUYURU

2023'ün 3.ayından itibaren geçerli olacak sözleşmelerinde yetkisi geldi. Bunlarla ilgili de taslak çalışması yapacağız. Önümüzdeki süreçte yıllık enflasyonu da dikkate alarak ve bunların üzerine refah payı ilave ederek kayıplarımızın bir nebze olsun telafisi ile ilgili çalışmalarımızı temsilci ve yönetici arkadaşlarımızla yürütüyoruz.

2023'ün 3.ayından geçerli olacak toplu sözleşmelerimiz var. Bunlarda; Zonguldak Belediyesi, Karadeniz Ereğli Belediyesi, Bartın Belediyesi, Devrek Belediyesi, Perşembe Belediyesi, Kilimli Belediyesi, Filyos Belediyesi, Kumluca Belediyesi ve Amasra Belediyesi ve Amasra Belediye personel şirketi toplu sözleşmeleri şu anda devam eden belediyelerimizdir. Bunlarla ilgili taslak çalışması yaptıklarımızın taslaklarını teslim edeceğiz. Taslaklarını teslim edip de gün aldıklarımız ve programa yerleştiklerimizin de toplu sözleşme görüşmelerinde idari maddeleri ve parasal konularla görüşmelerimiz devam ediyor"