Bartın Üniversitesi Prof. Dr. Sedat Yazıcı ve Bartın Üniversitesi Ar. Gör. Ayşe Sert, Filyos projesi hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti(ZGC)Başkanı Derya Akbıyık’ı ziyaret etti.

Ziyarette Gazeteciler’de hazır bulundu.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti(ZGC)Başkanı Derya Akbıyık, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Değerli hocamı bizlerle beraber. Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ediyor. Bartın eski ilçemiz yeni İlimiz. Sınırlar ayrı olsa da bir birimizden kopmadık. Zonguldak-Karabük ve Bartın üçgenin birlikteliğimiz devam ediyor. Bartın üniversitesinden gelen Havana’larımızın ziyaretleri bizler için kıymetli. Bugünlerde vizyon projelerini hayata geçiriyor. Hocalarımızla görüş alışverişi yapacağız. Bizde bu konuda basın ayağını yapacağız. Tabi ki Filyos bölgemizin projesi. Ziyaret için teşekkür ediyorum. Birlik beraberliğimiz devam edecek. Geçmişte Bartın üniversitesinden bir davet almıştık. Oraya gidip gezecektik görecektik. Salgın hastalık nedeniyle. Zonguldak basını olarak önümüzde ki günlerde Bartın üniversitesini gezmek görmek bilgilenmek isteriz”dedi.

Bartın Üniversitesi Prof. Dr. Sedat Yazıcı ise, “
Bartın üniversitenin ihtisaslaşma alanı, lojistik ve bütünleşik bölge uygulamaları. Bu kapsamda bizim Filyos limanı. Filyos limanın etrafında gerçekleşen yatırımlar. Bizde bu konuda bilimsel çalışma yapmak Zonguldak, Bartın, Çaycuma’da ki sivil toplum örgütlerinin genel hatlarıyla görüş be düşüncelerini buradaki gelişmelere yönelik, incelemek istiyoruz. Daha sonra 5 yıl sonra başka ekipler yapacak. Bugün neler gözleniyorsa ilerde neler gözlenecek. Sivil toplum örgütleri ortalama halktan daha duyarlıdır. Esas itibariyle yapmak istediğimiz şu aşamada ki bilimsel çalışmadır. Bunu uluslar arası yayın haline getireceğiz”diye konuştu. 

Ardından Bartın Üniversitesi Prof. Dr. Sedat Yazıcı ve Bartın Üniversitesi Ar. Gör. Ayşe Sert, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC)Başkanı Derya Akbıyık ve Başkan Yardımcısı Orhan Akyüz’den Filyos projesi hakkında görüşler aldı.

Ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.