Bakan Tunç, Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu’na ziyaretinin arkasından kameralar karşısına geçerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Adalet Bakanı Tunç, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ile ilgili talepler olduğuna da değindi. Öte yandan Bakan Tunç, yaralı maden işçilerinin son durumları hakkında da bilgi verdi. 
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bir dizi ziyarette bulunmak üzere Zonguldak’a geldi. Bakan Tunç’un kentteki ilk durağı Zonguldak Valiliği oldu. Adalet Bakanı Tunç’u karşılama törenine; Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muammer Avcı, Saffet Bozkurt, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan ve protokol üyeleri katıldı. 
Bakan Tunç’a çiçek takdiminin ardından Valilik anı defteri imzalandı. Ardından ziyaret, başına kapalı olarak devam etti.
Tunç, başına kapalı olarak gerçekleştirilen ziyaretin ardından kameralar karşısına geçti. Bakan Tunç devam eden projeler hakkında açıklamalarda bulunarak, geçtiğimiz gün Armutçuk Müessesesi'nde meydana gelen kazada hayatını kaybeden maden işçisi Ramazan Yıldırım'a Allah'tan rahmet, kederli ailesine de baş sağlığı diledi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, TTK'nın yaşatılması konusundaki talepler hakkında da konuşarak, geçtiğimiz gün yaşanan göçükte hayatını kaybeden maden işçisini andı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tunç; "Madencilik konusunda da TTK'nın özellikle yaşatılması ve devamı konusundaki talepler var bu taleplere başta sayın Cumhurbaşkanımızın duyarlı olması ve bugüne kadar çalışmaların sürdürülmesi memnuniyet verici. Bu vesile ile, Zonguldak'ımızda üzücü bir maden kazası gerçekleşti. Ereğli Armutçuk müessesesi'nde meydana gelen kazada 1 maden işçimizi kaybettik. Ramazan Yıldırım kardeşimiz hayatını kaybetti. Buradan vefat eden kardeşimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm madenci kardeşlerimize baş sağlığı diliyorum. Madencilerimizin özellikle sosyal hakları ile ilgili son zamanlarda yapmış olduğumuz çalışmalar, emeklilik şartları ile ilgili yapmış olduğumuz çalışmalar madencilerimizin lehineydi. Maalesef Zonguldak'ımızda zaman zaman bu tür üzücü kazalar meydana gelebiliyor. Bukazaların bir daha meydana gelmemesi için bundan sonra alınması gereken tedbirler neyse hassas olacağımızı da belirtmek istiyorum. Bu kazada 6 maden işçimiz yaralandı. Hastanede tedavileri devam ediyordu, tamamlandı. 1 madencimiz hastanede. Onunda tedavisi tamamlanak üzere. Onlara da burdan geçmiş olsun diyorum. Rabbim işçilerimizi korusun. Bugün sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızla ziyaretlerimiz olacak. Zonguldak'ın yatırımları noktasında değerlendirme fırsatımız olacak. " dedi.

Haber:Duygu ELMA ÖZFİDAN