Zafer Partisi Kadın Aile ve Çocuk politikalarından Sorumlu il Başkan Yardımcısı Hanife Salçık 6 yaşındayken evlendirilen şahıs hakkında açıklamada Bulundu. Açıklamasında şu sözlere yer verdi;

“Ülkemizde yaşanan küçük gelin skandalı. Zihinlerde Büyük bir travma yarattı 6 yaşındaki çocuğa yapılan bir insanlık suçudur ve unutturulmaması gereken bir durumdur.

İYİ PARTİ’DEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM TIRI İYİ PARTİ’DEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM TIRI

Evlatlarımızı kız, erkek ayırt etmeden onları korumalıyız bu konu sadece anne ve babanın değil toplumun bütün kesimlerinin hassasiyet göstermesi ve bizlerin toplumun bütün kuruluşlarınında sessiz kalmaması gerekiyor.Zafer Partisi olarak Kız çocuklarımızın cinsiyetleri sebebiyle ayrımcılığa maruz kalmaması eğitim, sağlık gibi temel haklarına sorunsuz erişebilmesi, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, çocuğa yönelik istismarda bulunanlara sağlanan iyi hal indirimlerinin sonlandırılması için büyük bir özveriyle çalışmalarımız devam ediyor.

Zafer Partisi olarak biliyoruz ki eşit, adil ve refah içinde bir hayat çocuklarımızın en temel hakkı. Aydınlık yarınlar için; kız çocuklarına yapılan her türlü ayrımcılığı önlemeli, kızlarımızın insan haklarından tam ve etkin bir şeklide yararlanabilmesi için desteklemeli ve geleceğin kurucuları olmaları için hepimiz el ele vermeliyiz. Ayrımcılıkla ve eşitsizlikle baş etmek için kız çocuklarını ümitsizliğe hapsetmek yerine hayallerini gerçekleştirmeliyiz.Çocuklar bugünün çocukları, haklarının öznesidir. Çocukların haklarını tesis etmek ve korumak da ülkeyi yönetenlerin sorumluluğudur. Bu olayın bir daha yaşanmaması ve unutturulmaması için elimizden geleni sonuna kadar yapacağız.”