Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Muammer Avcı, Kahramanmaraş’da yaşanan deprem faciası sonrasında taziye mesajında bulundu.

AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı, güne milleti derinden üzen deprem faciası ilke uyandıklarını söyleyerek, “Hakikaten bizleri derinden üzen bir depremle uyandık. Bu anlamda orada hayatımı kaybeden vatandaşlarımıza milletimizin başı sağolsun diyoruz. Hepsine Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz”dedi.

Devletin bütün imkanlarının seferber edildiğini ifade eden Başkan Avcı, “Zonguldak olarak biliyorsunuz bu konularda Mahir unsur olan tahlisiye ekibimiz bilinir. Buraya 85 araç 11 araçla beraber tahlisiye ekinimizi gönderdik. Yine ikinci ekinimizde hazır. Bunun dışında Afad olarak 18 personelimiz 4 aracımız oraya gönderildi. Yine sağlık personeli 28 personel sevk edildi. Toplamda total olarak Afad kurum olarak 210 personel sevk edildi”şeklinde konuştu.

Başkan Avcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

EVİNİN BAHÇESİNDE ÖLÜ BULUNDU EVİNİN BAHÇESİNDE ÖLÜ BULUNDU

“Bugün sabaha Türkiye olarak üzücü bir şekilde uyandık. Burada sabah 04:17 sıralarında merkez üstü Kahramanmaraş olan ilimizde akabinde Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Adıyaman, Malatya, Şanlıurfa, Adana, Diyarbakır, Kilis gibi ilimizde hissedildi. Hakikaten bizleri derinden üzen bir depremle uyandık. Bu anlamda orada hayatımı kaybeden vatandaşlarımıza milletimizin başı sağolsun diyoruz. Hepsine Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Biz burada aynı zamanda arama kurtarma çalışmalarında bulunan bütün ilgili personelimize başarılar diliyoruz. Biz Zonguldak olarak biliyorsunuz bu konularda Mahir unsur olan tahlisiye ekibimiz bilinir. Buraya 85 araç 11 araçla beraber tahlisiye ekinimizi gönderdik. Yine ikinci ekinimizde hazır. Bunun dışında Afad olarak 18 personelimiz 4 aracımız oraya gönderildi. Yine sağlık personeli 28 personel sevk edildi. Toplamda total olarak Afad kurum olarak 210 personel sevk edildi. Bunun dışında 35 aracımız gönderildi. Yine afadımızı. Cep deposunda bulunan battaniye, çadır, nevresim gibi unsurlarda PTT aracılığıyla olay yerine gönderiliyor. Depremde hayatımı kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Yakınlarına sabır diliyorum. Yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Milletimizin başı sağolsun . Cenab-ı Allah bir daha böyle afetler bizlere göstermesin”dedi.

Haber: Batuhan DARAKCI