Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Muammer Avcı, Bayburt Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şentürk’ün ziyaretinin ardından müjdeli haberi sosyal medya hesabından verdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüşmelerin tamamlanmasının ardından Avcı, çalışma makinelerinde sayının artırıldığını ve Zonguldak-Devrek arasındaki yola asfalt serimin başlanacağını duyurdu. 
İl Başkanı Avcı’nın açıklaması şöyle: 
“Bayburt grup yönetim kurulu başkanı Sn. Abdurrahman Şentürk bey ve heyeti, İl Başkanlığımızı ziyaret ettiler. Bilindiği üzere 27.09.2022 tarihinde Genel merkezimizde gerçekleştirdiğimiz, İl Başkanları toplantısında, Zonguldak- Devrek arası ve Devrek Ereğli yolu çalışmalarında yıllardır arzu ettiğimiz neticeyi alamadığımız ve yine Zonguldak-Devrek arasında halen 22 km. Bitüm alaşımlı sathi kaplama asfaltın tamamlanmadığı yönündeki talebimizi, Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bizzat aktarmıştık.

TSO'DAN ÜYELERİNE EĞİTİM PROGRAMI DAVETİ TSO'DAN ÜYELERİNE EĞİTİM PROGRAMI DAVETİ

ZONGULDAK-DEVREK YOLU ASFALTA KAVUŞUYOR 
 
Görüşmemizin ardından, Ulaştırma Alt yapı Bakanımız Sn. Adil Karaismailoğlu’ nun takipleri ile,  bugün konu İle alakalı bizleri ziyarete gelen Bayburt grup Yönetim kurulu Başkanı Sn. Abdurrahman Şentürk bey, Devrek-Ereğli yolu arasında çalışan ekip ve iş makinesi sayısında artırıma  gittiklerini, çalışmada 6 adet olan Ekskavatör İş makine sayısını, an itibari ile 12 adete çıkarttıklarını, ve en yakın zamanda Zonguldak-Devrek arası asfalt serimi çalışmalarına başlayacaklarını ifade ettiler.

Kendilerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür eder, konunun tüm teşkilatlarımız İle, yakınen takipçisi olacağımızı Zonguldak halkımıza arz ederiz.
Saygılarımla.”