AK PARTİ’DE MİLLETVEKİLİ ADAY BAŞVURU SAYISI 47 OLDU AK PARTİ’DE MİLLETVEKİLİ ADAY BAŞVURU SAYISI 47 OLDU

Terakki Mahallesi Muhtarı Ferit Arslantürk, Ramazan ayında yapılacak kumanya yardımlarının kendilerine bilgilendirildikleri takdirde yardımların daha sağlıklı şekilde dağıtılacağını açıkladı.

Terakki Mahallesi Muhtarı Ferit Arslantürk, “Zonguldak‘ta ama partilerimiz ama sivil toplum kuruluşlarımız ama derneklerimiz bizim mahallelerimizde yapacakları yardımlar da bize bilgi verirlerse biz memnun oluruz. Çünkü gerçekten ihtiyaç sahibi aile her mahallede çok çok olduğu gibi de şimdi bir de bunları depremzede kardeşlerimiz eklendi haliyle biz bu konuda biraz zorlanacağız”dedi.

Arslantürk açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Şimdi Ramazan ayına giriyoruz biz merkez mahalle muhtarları olarak her yıl elimizden geldiği kadar ihtiyaç sahibi ailelerimize ramazan kolileri ulaştırmaya çalışıyoruz. Ve yeni seçilmiş ve yaklaşık dördüncü yılına giren bir muhtar olarak şunu söylüyorum biz bugün Zonguldak‘ta ama partilerimiz ama sivil toplum kuruluşlarımız ama derneklerimiz bizim mahallelerimizde yapacakları yardımlar da bize bilgi verirlerse biz memnun oluruz. Çünkü gerçekten ihtiyaç sahibi aile her mahallede çok çok olduğu gibi de şimdi bir de bunları depremzede kardeşlerimiz eklendi haliyle biz bu konuda biraz zorlanacağız. Şimdi bizim ricamız şudur ramazan kolisi dağıtacak olan insanlarımız kişilerimiz gelip bizle bu konuda bir istişare yaparlarsa şayet yani mahallemde Ahmet abiye Mehmet abiye verdiklerini beyan ederlerse veya kime vericez kime verelim diye sorarlarsa biz bunlara bu konuda yardımcı olmaya hazırız. Yani  bu kollerimizi ramazan poşetlerimizi bize getirip teslim etsinler iddiasında bulunmuyoruz. Fakat her yıl benim mahallemde diğer muhtar arkadaşlarım mahallelerinde atladığımız unuttuğumuz veya yeterli olmadığı için kumanya veremediğimiz ailelerimiz var. Biz bunun önüne geçmek için ben şuna inanıyorum. Zonguldak merkezde dağıtılan yardımları veya sivil toplum kuruluşları dernekleri arzu ettikleri herkesi verebilirler bunda herhangi bir sıkıntı yok ama gelir bize de ve diğer muhtar arkadaşlarımıza irtibata geçerlerse muhtarım biz böyle böyle ramazan ayında terakki mahallesine 12 tane aileye yardım etmek istiyoruz buyrun yardım edin bizim için hem memnun oluruz mutlu oluruz bize o bilgiler gelirse sadece isimleri gelirse biz yarın hem elimiz güçlenmiş olur .  Ulaşamadığımız ailelerimiz var deyip bu şekilde Zonguldak merkez 19 mahalle için konuşuyoruz inancım o eksik kalan bir ailemiz ailemiz kalmamış olur teşekkür ediyorum bu sene özellikle bu konuda biz muhtarlar olarak yardım bekliyoruz yardım istiyoruz teşekkür ediyorum”dedi.