DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Zonguldak milletvekili adayı Doğa Şanlıoğlu ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile beraber Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ziyaret etti. 

Ziyarette TSO yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir açılış konuşmasında Hoş geldiniz' konuşması esnasında Zonguldak'ın nereden nereye geldiği yönünde bir sunum gerçekleştirdi. Kentin sorunlarını aktaran TSO Başkanı Demir, rödevanslı saha sahiplerinin de sorun ve taleplerini dile getirdi.

Ali Babacan “Türkiye çok güçlü bir ülke.87.000.000’a Yaklaşan vatandaş sayımızla Avrupa’nın en büyük nüfusuna sahibiz. En büyük ve en verimli topraklara sahibiz. Ancak çok güçlü bir ülkenin altında bir performans sergiliyoruz.  düşünün ki 2002 yılından 2013 yılına kadar 11 yıl süre içerisinde milli gelirin neredeyse şu anda dört katına çıktı. Tamamen dışa dönük bir ekonomi haline gelen Türkiye 2013 yılında yakaladığı bu zirvenin altına düştü. Gerçekten paramız büyük değer kaybetti. Bakın şu iki yüz liralık banknot var ya, iki yüz liralık. Bir kilo kıyma alamıyorsun. Ancak altı yüz yedi yüz lira. Bu iki yüz lira 2009 yılında tedavüle çıktı. İki bin dokuzda tedavüle çıktığında bu para tam yüz otuz dört dolar ediyordu. Yüz otuz dört dolar. Şimdi ne kadar ediyor biliyor musunuz? On dolar bile etmiyor. Yirmiyi geçti değil mi döner? Bak yirmiyi geçti diyor. Demek ki bu on doların da altına inmiş. Yüz otuz dört dolar. İnmiş on dolara” diye açıkladı. 

Haber: Batuhan DARAKCI