Zonguldak Belediye Meclisi Şubat ayı ilk toplantısı bugün yapılıyor. Toplantıda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Meclis Üyesi Turgut Aydın, Belediye Başkanı Alan’a Rödevans işletme sahaları ile ilgili soru yöneltti. 


Şubat Ayının ilk meclis toplantısında gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Meclis Üyesi Turgut Aydın, Belediye Başkanı Alan’a rödevanslı kömür Sahası işletmecilerinin sorunlarını dile getirerek bunun ile alakalı bir çalışmanız var mı  diye sordu; Aydın; “yerli ve milli olarak adlandırdığımız kömür ile ilgili bu işi yapan işletmeciler ve çalışanlar orada olumsuz bir şekilde etkilendi. Siz bu konuda Zonguldak belediyesi olarak ne düşünüyorsunuz buna bir önderlik yapmayı düşünüyor musunuz” dedi. 

EMEKÇİ KARDEŞLERİMİZİN DERDİ BİZİM DERDİMİZ

EVİNİN BAHÇESİNDE ÖLÜ BULUNDU EVİNİN BAHÇESİNDE ÖLÜ BULUNDU


Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan," ben bizzat şahit oluyorum milletvekillerimizin bakan ve bakan yardımcıları ile konuşmalarına ,bizde konuyu hassasiyet ile takip ediyoruz "dedi. Zonguldak Belediye BaşkanıSelim Alan’ın konuşması şu şekilde; Rödevans konusu ile ilgili kömür olmazsa olmazımız herkesin çok iyi bilmesi gerekir başta üç milletvekilimiz olmak üzere bizler başkanlar olmak üzere sıkı şekilde konu takip ediliyor. Şu an sorun olan konulara gelene kadar hükümetimiz ve vekillerimiz sayesinde bir çok sorun çözülüyor. 2002 madenci kanunları ile şu an ki kanunları karşılaştırmak olmaz kanunlar epey iyileştirildi. Geçen hafta Ankara’da 3 milletvekili ve 3 belediye başkanı bir araya geldik vali beyde görüştü. Bu hafta sonu da vekillerimiz gelince buraya toplantı yapılacak. Ben bakan ve bakan yardımcıları ile konuşmalarına bizzat şahit oldum. Bizler de hassasiyet ile takip ediyoruz bizde burda onlara hizmet ediyoruz. Emekçi kardeşlerimizin derdi bizim derdimiz oluyor” dedi. 


Haber: Batuhan DARAKCI