Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Merkez İlçe Başkanlığı Genişletilmiş İlçe Danışma Toplantısı Alaborina’da yapıldı.

Toplantıya, Ak Parti İl Başkanı Muammer Avcı, Ak Parti İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Ak Parti Milletvekili Polat Türkmen, Elvanpazarcık Belediye Başkanı Hüseyin Uzun, Beycuma Belediye Başkanı Vural Kundakçıoğlu, Karaman Belediye Başkanı Servet Üstün, Ak Parti önce ki dönem İl Başkanı Zeki Tosun, Ak Parti önceki dönem milletvekili Faruk Çaturoğlu ilçe başkanları Meclis üyeleri ve davetliler katıldı.

Danışma toplantısının divanını Mustafa Çağlayan, Erdal Mercimek, Fahri Ata, Gizem Gonca Demirdöğen, Selim Sarı yaptı.

Program saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı.

Ardından Türkiye Yüzyılı sinevizyon gösterisi izlendi.

Konuşmalar öncesinde ise Ak Parti İlçe Teşkilatı tarafından, Başkan Alan’ın doğum günü sebebiyle pasta kesimi yapıldı.

AYÇİÇEK; ‘CUMHURBAŞKANIMIZIN UMUDU OLANLARIN SEÇİMİ OLACAK’

AK Parti İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek, “Ak parti iktidarının nereden nereye geldiğini izlediğimiz video ile gördük. Değerli başkanlarım ve yönetimlerin köy temsilcileri sevgi ve saygı ile selamlıyorum AK PARTİ genişletilmiş merkez ilçe toplantısına hoşgeldiniz diyorum. Yeni üye arkadaşlarımızı hanfendileri ,beyfendileri selamlıyorum. Ailemize hoşgeldiniz diyorum. Değerli arkadaşlar aramıza yeni katılan sadece söylediğimiz tek bir şey var göğsünüzü gere gere söyleyin biz ak partiliyiz. Ak parti vatandan bayraktan bir yana kullanan bir partidir. Ak parti devletinin partisidir. Tüzüğümüzün ilk sayfasında insanı yaşat ki devlet yaşasın. Önceliğimiz insana hizmet etmek. Ak parti tüm Türkiye’nin partisidir. Bugün salonda başladığımızdan İl kurucularını, İlçe kuracaklarını, mahalle kurucularını hizmet yapmış arkadaşları görüyorum. Ak partinin esas dayandığı nokta Ak Partinin bugünü var. Yarınlara umutla gönül gönüle yürüyeceğiz. Ak parti geçmişten köklerini alarak vizyonunu geleceğe çevirmiş 2023,2053,2071 şimdi de Türkiye vizyonunu önümüze koyarak içini doldura doldura karşımıza çıkıyor. Türkiye yüzyılı ülkemiz için kardeşliğin hakim olacağı Türkiye yüzyılı. Bugün yeni Türkiye vizyonu ile bunları hayata geçirmek için bir kaç ay kaldı. Bizim bu birlikteliğimiz olduğu sürece bize kimse bir şey yapamaz. Şimdi gördüğünüz gibi önceden görev alan tüm arkadaşlarımızı burada görüyorum. Cumhurbaşkanımız bizi fabrika ayarlarına geri döndürdü. Bizi sıfırladı.  Bu seçim Türkiye’nin seçimi olacak. Bu seçim Türkiye yüzyılında ümmetin seçimi olacak. Cumhurbaşkanımıza umudu olanların seçimi olacak. Biz bir bütünün parçalarıyız. Bundan bir tanesi eksik olursa göremeyiz. Hep birlikte sandıkları patlatarak Cumhurbaşkanımızın balkon konuşmasını dinlemeyi nasip etsin”

ÜSTÜN; ‘45 AY BOYUNCA BİR ŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞTIK’

Karaman Belediye Başkanı Servet Üstün, “Bizler 45.aydan seçimden sonra birşeyler yapmaya çalıştık. Bu tür mazeretlerin arkasına sığınmamakta beraber 45 ay boyunca bir şeyler yapmaya çalıştık. İlk sıcak asfalt yaptık. İktidarın sayesinde halkımızın teşkilatlarımızın sayesinde yaptık. Beldemizde üst yapı parke çalışması yaptık. Beldemi çok büyük bir belde değil. Çok hizmetler yapmaya çalıştık. Sizlerin sayesinde daha güzel hizmetleri beldemize getirmeye çalışacağız. Biz ilk önce 112 almaya çalıştık. Onu da aldık. Cenaze aracı beldemize getirdik. Aynı zamanda beldemize komşu olan aynı hizmetler yapmaya çalışıyoruz. Karamda su sıkıntısı olmayacak”dedi.

YAVUZYILMAZ: “EYT TEKLİFİ YENİ MAĞDURİYETLERE YOL AÇMAMALI” YAVUZYILMAZ: “EYT TEKLİFİ YENİ MAĞDURİYETLERE YOL AÇMAMALI”

ALAN; ‘YENİ ZONGULDAK’I İNŞA ETMEYE BAŞLADIK’

Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, “bugün gerçekten güzel bir gün. Gerçekten partimizin kurulduğu günden bugüne kadar görev alan ağabeylerimiz kardeşlerimiz ablalarımız var. Onları burada görmek bizleri mutlu etti. 2001 deki ateş hiç sönmemiş. Bu coşkuyla 2023 de meyvelerini en iyi şekilde verecektir. Merkez İlçe Başkanımın nazik doğum günü kutlaması için teşekkür ediyorum. Burnunla ilgili operasyon geçirdim. Nefes almayla sıkıntım vardı. Allah’a şükür şuanda iyiyim. Pazartesi gününe dinlemem söyledi doktor. Serum alarak karşınızdayım. İki seçim peş peşe. Nefesimizin daha iyi olması gerekti. Yeni Zonguldak yazıyor. Mahalle mahalle sokak sokak mahalle temsilcilerimizle söylemiştik. Hamdolsun yeni Zonguldak’ı inşa etmeye başladık. Bizimde 45 aylık belediye başkanlık dönemimizde anlatacak çok şey var. Sizler bizim üç beylerimizsiniz. En büyük görev sizlere düşüyor. Ocak ayından sonra mahalle gazeteleri hizmet haritası göreceksiniz ak belediyeciliğin yapmış olduğu çalışmaları 19 mahalle de insanlara ezberleteceğiz”diye konuştu.

TÜRKMEN; ‘BUNLARIN HİÇ BİRİNDE 2023, 2071 TÜRKİYE YÜZYILI GİBİ HEDEFLERİ OLMADI’

Ak Parti Milletvekili Polat Türkmen, “Artık vakit çok geç oldu. Ben İlçe bakanıma çalışma arkadaşlarına değerli kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Ne kadar mutlu olduğumuzu ifade etmekte zorlanıyorum. Yola çıkarken çok saygı değer cumhurbaşkanımız bizlerle beraber olan genel başkanımızla hizmet etmek için inanarak gayret eden hakkın rahmetine kavuşanlarına rahmet diliyorum. Anlatacak o kadar çok şey var. Allah heyacanını daim eylesin. Şu kadarını söylemek istiyorum. Birşeyleri yapmak için ona inanmak gerek. Ak partinin yaptığı bu. Dünya lideri olmasının altında yatan sebepleri bu. Dünü kurtarmak. Onun büyük lideri de olmadı. Alın teri dökmek gerek. Bunların hiç birinde 2023 2071 Türkiye yüzyılı olmayan biri olmadı. Hedefi olmayanlar ancak günü kurtarır. Türkiye’nin kuşunda çöpünde hizmet edilmemiş hiç bir yer yoktur. Biz ihracatı artıracağız. Filyos limanımızı yaptık. Arkasında endüstri bölgesini kurduk. Son dönemde anladık Kİ kendi göbeğimizi kendimiz kesmemiz gerek. Yavuzdur, Fatihdir, Kanuni, Abdülhamit. Bunları kazandıran cumhurbaşkanımız Berat Albayrak’a ayrıca selam göndermek istiyorum. Orada çıkan 520 metreküp doğalgaz. Kömür bizi Demir Çelik şimdidi gazı bize nasip eylemiş. Nasiptir bir ülkedir beldedir Zonguldak. 6 dakika da Zonguldak’a geldim. Tünellerimiz günlük 3” metrede ilerliyor. Yollarımız tünellerimiz fabrikalarımız bütün okulları yeniliyoruz. Büyün bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum”diye konuştu.

AVCI; MART AYINDA 10 MİLYON METREKÜP DOĞALGAZ ÇIKARTACAĞIZ’

Ak Parti İl Başkanı Muammer Avcı, “80 yıllık süreçte gerek Türkiye de ki yatırımlar sizlere bilgi aktarmak istiyorum. 80 yıllık bir süreçte, özellikle ülkenin kazandırmasına etkileyen ulaştırma. 1923’den 2002 yılına gelen zamanda bölünmüş yol vardı. 2020 yılına Türkiye’de yol 28 bin 600 km yol yaptık. Zonguldak’ta 14 km yoldu. 178 km nere 6 nere. Zonguldak’ta 26 tane tünel var. Zonguldak- Filyos kara yolları bittikten sonra 2,5 yıl sonra 42 tane. 26 tane havalimanı vardı 57 tane havalimanı kazandırdık. Zonguldak’ta Demir yollarını yeniledik. Özellikle yüz yıla enerji üssü olarak damga vurdu. Özellikle Taşkömürü noktasında emeğin alınterinin kömürün başkenti olarak anıldık. Filyosumuzla muazzam bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Şuanda Filyos vadisinin olduğu yerde Türkiye Petroller Anonim ortaklığı faaliyetlerini sürdürüyor. Enerji üssü var. 10 tane Kuyubaşı vanası var. Fatih gemimiz 220 metreden sonradan yerin dibine doğru kuyu açıyor. Kanuni en küçük parça olan Kuyubaşı vanalarını monte ediyor. Karadan boru hatlarını çekiyoruz. Boru hatların içersinde su olması gerekiyor. Karada da 1 milyon 200 metre 1’inde caz gaz işleme tesisi imalatı bitiyor. Mart ayında 10 milyon metreküp doğalgaz çıkaracağız”şeklinde konuştu.

Ardından program basına kapalı olarak tamamlandı.

Haber; Batuhan DARAKCI