GENEL BAŞKAN YEŞİL, ÜZÜLMEZ VE MERKEZ SERVİSLERİ ŞUBESİ'Nİ ZİYARET ETTİ GENEL BAŞKAN YEŞİL, ÜZÜLMEZ VE MERKEZ SERVİSLERİ ŞUBESİ'Nİ ZİYARET ETTİ

Çaycuma Erenköy’de bir geri dönüşüm fabrikasında işçi olarak çalışan Köroğlu(44) 2 Eylül’de baba evi olan Köroğlu köyüne geldi. Ardından bir gün sonra ailesine çocuklarımın yanına Zonguldak’a gidiyorum diyerek köyden ayrılan Köroğlundan bir daha haber alınamadı. Ailesi çalıştığı yerde sıkıntıları olduğunu maaş alamadığını ve bu yüzden evde sıkıntılar yaşadığını dile getirdi. Oğlundan bir süre haber alamayan Köroğlunun ailesi durumu jandarma ekiplerine giderek kayıp bildiriminde bulundu. Ekipler 3 çocuk babası olan köroğlunun bulunması için çalışma başlattı. Ailesi oğlunun hayatından endişe duyduğunu ve oğullarının bulunması için ekiplerden yardım istedi.

BENDE GECE UYKUSU KALMADI,OĞLUMUN NEREYE GİTTİĞİ BELLİ DEĞİL!


Oğlundan haber alamayan Hasan Köroğlu(67) “Çalıştığı yerde maddi sıkıntıları olmuş, 3 ay para alamamış. Ben kendisine ulaştım. ‘Dünyanın sonu değil ki bırak gel’ dedim. 'Bırak gel' deyince o akşam ablasının yanına geldi. Ablasında o akşam misafir oldu. Ertesi gün beni arayarak ‘Zonguldak’a çocuklarımın yanına gidiyorum. Ertesi sabah da iş yerine gidip elbiselerimi alıp dönüp geleceğim’ dedi. Çocuğum çarşıya indi, ondan sonra haber alamadık. Ben yeter ki oğlumu göreyim başka bir şey istemiyorum. Ben parasal falan bir şey istemiyorum, oğlumu göreyim yeter. Nerede olursa olsun gideceğim yanına onu görmeye. Jandarmaya da polise de gittik, araştırıyorlar. Herkes toplandı, çoluk çocuk yeğenler toplandı burada. Ben de gece uykusu kalmadı. Oğlumun nereye gittiği belli değil.

ÇOCUKLAR ‘BABA’ DİYE AĞLIYOR

Kaybolan Köroğlunun Annesi Hayriye Köroğlu (64) da gözyaşların içinde “3 ay önce Çaycuma’da işe başladı. İşe başladıktan sonra orada değişti. Önceki işi daha iyiydi. Kandırdılar mı çocuğumu ne yaptılar bilemiyorum. Çoluk çocuğuna bakıyordu. Patronu maaş vermeyince ailesiyle sorunlar yaşadı. Oğlum gel eve. Seni özledim, çocukların yeğenlerin seni bekliyor. Oğlum yeter ki çıksın gelsin, seslensin. Bizi çok üzdü bir haftadır. Bir haftadır yanıp tutuşuyoruz, ağlıyoruz. Gel oğlum. 1 haftadır seni bekliyoruz. Çocuklar 'baba' diye ağlıyor yavrum... Sen böyle değildin, niçin böyle yaptın. Bizi üzüyorsun yavrum. Ses ver, neredeysen çık” dedi.

Haber: Batuhan DARAKCI