2017 yılında Mithatpaşa Mahallesi'nde yaşayan Nesrin Koçaklı, ‘İnternet kafeye gidiyorum' diyerek evden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamamıştı. Olayın üstünden 7 yıl geçmesine rağmen Koçaklı’dan bir iz bulunamadı.

7 yılın ardından  15 yaşındaki kayıp kız çocuğu Nesrin Koçaklı’ya seçmen kağıdı çıktı. Anne Yeter Koçaklı seçmen kağıdı görünce büyük şok yaşarken, acıları bir daha katlandı.

Anne Yeter Koçaklı, “7 senedir kızım kayıp. Tutmuşlar bana oy kağıdını verdiler Nesrin Koçaklı’nın. Benim kızım nerede? neden bulmuyorlar. Oy kağıdı çıkarıyorlar. Açımı tazeliyorlar. Benim kızım nerede? Kızım ne ölüsünü ya da dirisini istiyorum. 7 yıldır kayıp olan kızıma oy kağıdı çıkmış”dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım isteyen Koçaklı, “Oy kağıdını görünce şaşırdım. Acılarım tazelendi. Muhtarım da dedi ki al bunu evine koy hatıra kalsın. benim kızımı neden bulmuyor? Benim için çok kan ağlıyor. Herkesin evladı var. 7 yıldır ne ölüsü ne dirisi. Bir yerden haberini de alamadık. Ay benim kapım çalınacak, ay telefon gelecek, ay ölüsü gelecek diye hayallerle yaşıyorum. Benim devletim bana el atsın. Kızımı bulmaya nasip etsin bana. Tayip baba oy atacağız sana, Ne olursun kızımı bulmaya nasip et bana”dedi.

Haber: Batuhan DARAKCI