ZONGULDAK’TA KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER ZONGULDAK’TA KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) tarafından Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessesi’nde Amasra’da hayatını kaybeden 42 maden işçisi için Kuran-ı Kerim okutuldu.

Üzülmez İşletmesi Kuyu Başı’nda gerçekleştirilen törene; TTK Üzülmez Müessese Müdürü Murat Köseoğlu, TTK Üzülmez İşletme Müdürü Müjdat Birol, GMİS Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri Tayfun Demir, GMİS Üzülmez Şube Başkanı Sefer Karakabak, Yönetim Kurulu Üyeleri Durmuş Kocaoğlu, Ferhat Çiloğlu ve Dursun İris, TTK Üzülmez Müessesesi Mühendis, Tekniker ve şefleri ile maden işçileri katıldı.

Amasra’da hayatını kaybeden 42 maden işçisine Allah’tan rahmet dileyen GMİS Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma SekreteriTayfun Demir, ailelerine sabır ve baş sağlığı diledi. Maden işçilerinin Üzülmez’de iş barışı içerisinde yönetim ile el ele çalışmalar gerçekleştirdiğine dikkat çeken Tayfun Demir, “Bu aralar zor süreçlerden geçiyoruz. Bizleri her zaman birlik ve beraberlik içerisinde, dostça, kardeşçe ve kendilerinden ayırt etmeyen, Müessese Müdürümüz ve İşletme Müdürümüze teşekkürü borç biliyor, kendilerine saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Bizler el ele birlikte iş barışı ve iş güvenliği öncelik olmak şartıyla birlikte üretiyoruz. Biz bir bütünüz diyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bu gün 52 gün önce Amasra’da meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden 42 kardeşimizi rahmetle anıyoruz. Mekanları cennet olsun” dedi. Program, Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarla devam etti. Maden işçilerine kuyu başında Mevlüt şekeri ve gül suyu ikram edildi. Madenciler duanın ardından çalışmak işin yeraltına indi.