CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal, hayatını kaybetti. Deniz Baykal'ın ölüm haberinin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu duyurdu.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Genel Başkanımız, Türkiye ve Cumhuriyet Halk Partimizin sevdalısı, Antalya milletvekilimiz, kıymetli büyüğümüz Sayın Deniz Baykal'ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendim. Bize mücadelelerle dolu bir hayat öyküsünü miras bıraktı. Milletimizin başı sağ olsun." ifadelerini kullandı.

SALI GÜNÜ TOPRAĞA VERİLECEK

Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal, babasının cenazesinin 14 Şubat günü Antalya'da aile mezarlıklarında toprağa verileceğini söyledi. Haberi öğrenen Baykal'ın ölüm Antalya'daki çocukluk arkadaşları ve yakınları üzüntülerini dile getirdi.

Beysukent'teki evinde 84 yaşında yaşamını yitiren Baykal'ın naaşı, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, yakınları ve partililer tarafından evinden alınarak cenaze aracıyla hastane morguna kaldırıldı.

POTANIN PERİLERİ ZONGULDAK’TA COŞKUYLA KARŞILANDI POTANIN PERİLERİ ZONGULDAK’TA COŞKUYLA KARŞILANDI

"EVİNDE, YATAĞINDA UYURKEN VEFAT ETMİŞ"

Ankara Milletvekili Levent Gök, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Türk siyasetinin duayeni önceki genel başkanlarımızdan Deniz Baykal, sabaha karşı evinde, yatağında vefat ediyor. Çok üzüntülüyüz. Ülkemizin bir yandan deprem nedeniyle çok ağır kayıplar verdiği bir dönemde sayın Deniz Baykal'ın kaybı da yine ayrıca bizleri çok üzdü." diye konuştu.

Baykal'a rahmet dileyen Gök, "Hepimizin başı sağ olsun. Ailemizin aldığı karara göre salı günü Meclis'te yapılacak törenden sonra defnedilecek. Defin yeri ve saati ayrıca duyurulacak." dedi.

Ölüm nedeninin ne olduğuna ilişkin bir soru üzerine Gök, "Evinde, yatağında uyurken vefat etmiş Deniz bey. Bir müddet soğuk algınlığı yaşıyordu. Sanırım artık bedeni, geçirmiş olduğu o büyük rahatsızlığı buraya kadar taşıyabildi. Çok dirençliydi, çok mücadele etti. Sabaha karşı 05.00 civarında sevgili eşi vefat etmiş bulmuş." bilgisini verdi.

ŞENTOP'TAN TAZİYE

Öte yandan, CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın vefatının ardından birçok siyasetçi, sosyal medya hesaplarından taziye mesajları yayımladı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, "Siyasi tarihimizin önemli isimleri arasında yer alan, Antalya Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın vefatını üzüntü ile öğrendim. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve CHP camiasına başsağlığı dilerim"